Postet nga: Vdekje

Vdes nga COVID-19 shoferi i Spitalit të Gjakovës

M.R, 63 vjeç,  shofer në Spitalin e Përgjithshëm në Gjakovë, ka vdekur sot si pasojë e COVID-19.

Shqiptari vdes pasi bie nga pema

Një 46-vjeçar vdiq pasditen e kësaj të enjteje në Berat. Ai ishte punonjës i ndërmarrjes së gjelbërimit dhe po punonte në brigje e lumit Osum.

Kamenicë, vdes nga COVID-19 një 73-vjeçar

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se një qytetar i infektuar me COVID-19 i moshës 73 vjeçare ka vdekur mbrëmë.

9 persona me COVID-19 vdiqën në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 470 mostra të marra  prej të cilëve rezultojnë 162 raste pozitive.

Vdes një grua në Fushë Kosovë, dyshohet se ra nga një ndërtesë

Një grua ka vdekur në Fushë Kosovë sot rreth orës 13:00 dhe dyshimet e para janë se  ka rënë nga një ndërtesë.

10-vjeçari nga Kosova mbytet në pishinë në Durrës

 

Fiqnjët flasin për vrasjen e 82 vjeçares në Ferizaj

Një grua vdiq sot nga plagët e marra në Ferizaj ndërsa Prokuroria ka konfirmuar se një person është arrestuar si i dyshuar për këtë vrasje.

Java e zezë, 78 të vdekur nga COVID-19

Java e parë e muajit Gusht është javë e zezë sa i përket numrit të fataliteteve nga virusi COVID-19.