Postet nga: Vdekje

Njerëzit që vaksinohen kundër COVID-19 kanë më pak gjasa të vdesin nga shkaqe të tjera

Pothuajse një vit më parë kompanitë farmaceutike Pfizer dhe BioNTech shpallën rezultatet e para premtuese nga një provë klinike të një vaksine kundër COVID-19. Që nga ajo kohë, ...

OBSh: COVID-19 mund të ketë vrarë mbi 80 mijë punëtorë shëndetësorë

COVID-19, sëmundja që shkakton koronavirusi, mund të ketë shkaktuar vdekjen e 80,000 deri në 180,000 punëtorëve shëndetësorë në botë, ka thënë të enjten Organizata Botërore ...

Pejë, goditet nga treni, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e goditjes nga treni.

Gjendet i vdekur një burrë në Drenas

Trupi i pa jetë i një burri është gjetur gjatë ditës së djeshme në Drenas. Policia e Kosovës ka njoftuar se viktima është një burrë dhe se vdekjen ...

Austri, dy emigrantë gjenden të vdekur në një minibus

Një hetim është duke u zhvilluar pasi dy emigrantë u gjetën të vdekur në një minibus të mbushur me dhjetëra njerëz që kishin kaluar në Austri nga ...

Mbi 500 të vdekur me COVID-19 në Rumani brenda ditës, spitalet e morgjet mbërrijnë limitin

Rumania raportoi numra rekord ditor të vdekjeve dhe infektimeve me COVID-19 të martën, si vendi i dytë në Evropë me shkallën më të ulët të vaksinimit.

Mbi 1,000 viktima me koronavirus në Rusi

Rusia ka raportuar të shtunën 1,002 vdekje të lidhura me koronavirus, njëherësh shifrën më të lartë prej kur ka shpërthyer pandemia.

4 turistët rusë, u gjetën pa shenja jete nga recepsionistja e hotelit në Qerret

Katër turistët rusë humbën jetën një natë më parë teksa po relaksoheshin në saunat e një hoteli në Qerret të Kavajës.