Postet nga: vdekja e 4-vjeçares

Gjendja në shëndetësi, Kuvendi sot mblidhet në seancë të jashtëzakonshme

Në Kuvendin e Kosovës, më 29.02.2024 në ora 10:00 pritet të mbahet seancë e jashtëzakonshme për gjendjen në sistemin shëndetësor.

Vdekja e 4-vjeçares në QKUK, ministri Vitia në Komisionin parlamentar: Nuk ka ende të evidentuar se ka pasur neglizhencë 

Detaje të reja lidhur me vdekjen e 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK u shpalosën nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe drejtori i SHSKUK-së, Elvir Azizi, ...

Hetimet rreth vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova, Policia ka intervistuar disa persona, përfshirë edhe familjarë

Policia është duke i vazhduar hetimet rreth vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova që ka ndodhur më 19.02.2024.

Deputeti Abazi vendos në foltore të Kuvendit pankartë për rastin e vdekjes së 4 vjeçares nga Gjakova

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka vendosur në foltore të Kuvendit një pankartë lidhur me rastin e vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK më 19.02.2024.

Vdekja e 4-vjeçares - Inspektorati Shëndetësor bëri inspektim në Spitalin e Gjakovës

Inspektorati Shëndetësor ka bërë inspektim në Spitalin e Gjakovës lidhur me rastin e vdekjes së 4-vjeçares.

Ministri Vitia bën thirrje për hetimin e çdo detaji për vdekjen e 4-vjeçares

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka reaguar pë rastin e vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova në QKUK.

Vdekja e e 4-vjeçares, deklarohet ShSKUK-ja

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka reaguar lidhur rastin e vdekjes së 4-vjeçares në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës duke treguar pë...

Vdekja e 4-vjeçares, Avokati i Popullit nis hetim për rastin

Avokati i Popullit ka reaguar pas rastit të vdekjes së 4-vjeçares nga Gjakova duke thënë se kanë nisur hetimet për këtë rast.