Postet nga: Valbonë Selimaj

Sot pritet të merret edhe një vendim nga gjykata për krime lufte

Në Gjykatën e Prishtinës sot pritet të merret vendimi ndaj të akuzuarit Zllatan Arsiq, i akuzuar për krime lufte kundër popullatës civile gjatë periudhës ...

VIDEO - I akuzuari në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit: Ma kanë ndryshuar deklaratën

Gjykimi për vrasjen e politikanit serb, Oliver Ivanoviqit më 2018-ën, u përcoll më kundërshtime avokatë – prokurori lidhur me provat që kjo e fundit i ka në ...

Vjedhja e 2 milionë eurove nga Thesari, Supremja refuzoi ankesat e Grudës dhe Shalës

Gjykata Themelore e Prishtinës i kishte gjetur fajtorë dhe dënuar Labinot Grudën dhe Kadri Shalën në dhjetor të vitit 2022, për vjedhjen e 2 milionë eurove nga ...

Akuza për mashtrim në tenderë - Përfaqësuesit të 'Sa-Sallahu'-t i duhen dy avokatë, si person juridik edhe fizik

Seanca e së martës ndaj L. S. dhe N. S. ka dështuar të mbahet në gjykatën e Prishtinës meqë L. S. duhet të ketë avokat edhe ...

Me kërkesë të prokurores, shtyhet sërish seanca ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve

Në Gjykatën e Prishtinës, shqyrtimi gjyqësor i sotëm ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të akuzuar për frikësim të dëshmitarëve dhe ...

Gjoba 30 mijë euro lokalit të lojërave të fatit, zyrtari i ATK-së: Nuk përgjigjem a kemi vepruar drejt

Në gjykatën e Prishtinës sot u dëgjua B.P. në cilësinë e dëshmitarit në gjykimin ndaj Skënder Fetajt, Arian Kastratit, Driton Haxhijës, Ramadan ...

Qiradhënësi i lokaleve ku luhej bixhozi i paligjshëm: 'Nuk i kam rujtë çka kanë bo'

Në gjykimin ku akuzohen Skënder Fetaj, Arian Kastrati, Driton Haxhija, Ramadan Latifi, Burim Ismaili, Fisnik Ibishi dhe Ramadan Ibishi, për organizim të lojërave të fatit po vazhdojnë ...

Mangësitë në prova të prokurorisë - shkas që gjykimi ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të shtyhet deri në fund të muajit

Në Gjykatën e Prishtinës, në gjykimin ndaj Sami Lushtakut dhe të tjerëve të akuzuar për frikësim të dëshmitarëve dhe pengim të procedurës ...