Postet nga: uji i pijshëm

Ministria e Shëndetësisë u bën thirrje qytetarëve: Vlojeni ujin para përdorimit!

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vlojnë ujin para përdorimit si masë e sigurisë.

Nis prodhimi i ujit nga KRU "Mitrovica", detaje se në cilat lokacione po shpërndahet

Kompania Rajonale Ujësjellësi "Mitrovica" ka njoftuar gjatë ditës së sotme se ka filluar prodhimi i ujit në impiantin në fshatin Shipol.

IKShPK njofton për situatën aktuale me ujë të pijes në vendbanimet e vërshuara

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka rekomanduar qytetarët që uji para përdorimit të vlohet si masë e sigurisë bakteriologjike e zbatueshme në situata ...

Turbullimi në kanalin ‘Ibër Lepenc’ lë Vushtrrinë pa ujë të pijshëm

Kompania Rajonale Ujësjellësi "Mitrovica" ka njoftuar se për shkak të nivelit të lartë të turbullëshmërisë së ujit të papërpunuar nga kanali “Ibër Lepenc” ë...

IKSHPK tregon për situatën e furnizimit me ujë të pijshëm në zonat e vërshuara

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se pothuajse tek të gjitha Kompanitë Rajonale të Ujësjellësve, vlerat e turbullirës janë brenda standardeve ...

IKSHPK: Në disa zona uji i pijshëm ende i turbullt shkaku i vërshimeve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në mostrat e mbledhura sot në të gjithë vendin, uji i sistemeve të goditura nga shirat dhe përmbytjet ...

Situata me reshjet, Komuna e Prishtinës thotë se gjendja është e menaxhueshme dhe nën kontroll

Drejtori i Shërbimeve Publike në Komunën e Prishtinës, Ilirik Musliu ka njoftuar se gjendja me reshjet e shiut në kryeqytet është nën kontroll.

Shpërthen një gyp në Hajvali, mbesin pa ujë disa lagje e fshatra të Prishtinës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se ka shpërthyer një gyp i ujit në fshatin Hajvali.