Postet nga: Badoc

PDK fillon mbledhjen e nënshkrimeve për shfuqizimin e vendimit për Badovcin

Partia Demokratike e Kosovës në Prishtinë ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve për një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Kryeqytetit për të shfuqizuar vendimin ...

Aksident në afërsi të Badovcit - FOTO

Një askident mes dy makina ka ndodhur në afërsi të liqenit të Badovcit, në rrugën Gjilan-Prishtinë.

IKSHPK me njoftim të ri për qytetarët që furnizohen me ujë nga Liqeni i Badovcit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se uji në liqenin e Badocit nuk i ka arrit ende standardet e cilësisë për konsum ...

Aksident në Badovc - FOTO

Një aksident trafiku ka ndodhur sot paradite në Badovc.

Uji i turbullt në Badovc, disa zona do të mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e ujësjellësit ‘Prishtina’, ka njoftuar se nga sonte në ora 19:30 janë të detyruar të zvogëlojnë prodhimin e ujit në këtë fabrikë.

Liqenet e Badovcit dhe të Batllavës po mbushen me ujë 

Reshjet ndikuan edhe në përmirësimin e furnizimit me ujë të pijshëm Krahas dëmeve të reshurat e kanë edhe një dimension pozitiv.  Ndikojnë në përmirësimin ...

Dëmtohet linja e ujësjellësit Badoc-Prishtinë

Ujësjellësi Prishtina ka njoftuar se është dëmtuar gypi i çelikut në linjën Badoc-Prishtinë.

Rritet niveli i ujit në Batllavë e Badoc

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ,, Prishtina ,, sh.a. (KRUP)  ka njoftuar se është rritur niveli i ujit në dy liqenet që furnizohet Prishtina.