Postet nga: mungesa e ujit

Protesta për mungesën e ujit në Iran, njerëzit brohorasin "vdekje Raisit"

Qindra persona protestuan mungesën e ujit në provincën qendrore iraniane të Chaharmahal dhe Bakhtiari, duke brohoritur "vdekje Raisit", referuar presidentit të Republikës Islamike të Iranit, Ebrahim Raisi.

Banorët e lagjes Dardania mbesin pa ujë, Ujësjellësi thotë se rrjedhjet e brendshme të ujit duhet t'i riparojnë vetë

Banorët e lagjes "Dardania" në kryeqytet, përkatësisht të bllokut në afërsi të "Postës së Madhe" në rrugën "28 nëntori", po ankohen për mungesë ...

Shpërthen një gyp, Bregu i Diellit mbetet pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se ka shpërthyer një gyp i ujit në rrugën “Qamil Basha” në Prishtinë.

Banorët e një lagjeje në Ferizaj mbesin pa ujë në kulm të të nxehtit (VIDEO)

Në ditët e nxehta kur uji është shumë i rëndësishëm, banorët e rrugës “Rugova” në Ferizaj janë duke u ballafaquar me mungesë të tij.

Shtime, ujësjellësi njofton qytetarët se nuk e di sa do të zgjas mungesa e ujit

Që katër ditë qytetarët e Shtimes po ballafaqohen me mungesë të ujit. Ujësjellësi “KRU Prishtina” përmes një njoftimi ka thënë se situata e krijuar ...

Prishtinë: Lagjja e Spitalit dhe Mati 1 mbesin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit të Prishtinës ka bërë të ditur se me mungesë të ujit të pijshëm kanë mbetur Lagjja e Spitalit dhe Mati 1.

Shërthimi i një gypi, lë pa ujë një pjesë të madhe të Mitrovicës

Shkolla fillore e mesme e ulët “Eqrem Qabej” në Mitrovicë nga dita e mërkurë nuk ka ujë.

Lutfi Haziri para problemeve me ujë dhe politizim të arsimit

Mungesa e vazhdueshme e ujit të pijes, kutërbimi i lumit të kontaminuar me ujëra të zeza dhe përfshirja e thellë e drejtorëve të shkollave në politikë ...