Postet nga: Turqi

Turqia nuk do të dërgojë më imamë në xhamitë gjermane

Gjermania ka arritur marrëveshje me Turqinë për ta hequr një program kontrovers sipas të cilit imamët turq dërgoheshin në xhamitë e Gjermanisë, tha Ministria e Brendshme ...

Arrestohet presidenti i klubit turk pasi e grushtoi gjyqtarin

Presidenti i një klubi të futbollit në Turqi është arrestuar, pasi e kishte grushtuar një gjyqtar pas një ndeshjeje të ligës elitare të futbollit turk të hënën.

Erdogan në Athinë: Hapi i parë drejt pajtimit

Kryeministri grek Mitsotakis dhe presidenti turk Erdogan u shfaqën me tone pajtuese në takimin e tyre në Athinë. Ata duan të bisedojnë në qetësi për mosmarrëveshjet ...

Shkupi kërkon nga Turqia ekstradimin e Lupço Palevskit, të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares

Maqedonia e Veriut ka kërkuar të enjten nga Turqia ekstradimin e Lupço Palevskit, të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, dhe të 74-vjeçarit ...

BIRN: Nga Hungaria në Turqi, shtohen shkeljet e të drejtave digjitale  

Raporti i fundit i BIRN mbi shkeljet e të drejtave digjitale ngre shqetësime, me rastet që shtohen në të gjithë rajonin, veçanërisht në kohë krize.

Në rrezik shoqëria civile në Turqi

Anëtarët e shoqërisë civile në Turqi janë të shqetësuar për të ardhmen e tyre, ndërsa po bien financimet ndërkombëtare. Siç njofton korrespondenti ...

Dritan Rexhepi, lideri shqiptar i kartelit të drogës arrestohet në Stamboll (VIDEO)

Dritan Rexhepi, lideri shqiptar i kartelit të drogës të njohur si “Kompania Bello”, i kërkuar ndërkombëtarisht, i arratisur disa herë nga burgje të ndryshme, është arrestuar ...

Sulm me bombë pranë ndërtesave ministrore në Ankara

Ministria e Brendshme e Turqisë (MBT) tha të dielën se dy “terroristë” e kryen një sulm me bombë para ndërtesave ministrore në Ankara, duke shtuar se njëri ...