Postet nga: Turqi

Kurti darkon me shkrimtarin turk Orhan Pamuk, thotë se ai është i interesuar për Kosovën dhe shqiptarët

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës zyrtare në Turqi është takuar me shkrimtarin e njohur turk, Orhan Pamuk. Teksa ka njoftuar se Pamuk e ka ftuar pë...

Kurti takohet me mërgatën në Turqi: Duam të avancojmë bashkëpunimin në ekonomi dhe siguri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë qëndrimit të Turqi, ka zhvilluar një takim me komunitetin e mërgatës “Qendra Kulturore në Zeytinburnu/Zeytinburnu Kültür Merkezi”.

Kurti vizitoi Qendrën e Kulturës 'Sami Frashëri' në Turqi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi sot Qendrën e Kulturës “Sami Frashëri” në Ankara të Turqisë, i shoqëruar nga Zëvendëskryeministrja, Emilija Rexhepi dhe ...

Erdogan pret në takim Kurtin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka pritur me ceremoni shtetërore kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Kurti udhëton për në Turqi, pritet të takohet me Erdoganin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të enjten në mbrëmje [30.05.2024] ka udhëtuar për në Turqi, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi, dhe ...

Atletja Gresa Bakraçi e bronztë në Kampionatin Ballkanik që po mbahet në Turqi

Atletja nga Kosova, Gresa Bakraçi, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik të atletikës. Bakraçi doli e treta në disiplinën 3000 metra, në kampionatin e atletikë...

FSK merr pjesë në një prej ushtrimeve më të mëdha ndërkombëtare - FOTO

Një pjesë e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) i është bashkuar 43 shteteve që po marrin pjesë në një nga ushtrimet më të mëdha në Izmir të ...

Turqia mbështet Rutten për postin e shefit të NATO-s

Turqia u ka thënë aleatëve të saj në NATO se Ankaraja do të mbështesë kandidaturën e kryeministrit aktual të Holandës, Mark Rutte, për të ...