Postet nga: Turqi

Ekipi i FSK-së renditet i 5-ti në garën e snajperistëve në Turqi

Ekipi i snajperistëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës është renditur në vendin e pestë në garën e snajperistëve të mbajtur në Egirdir të Turqisë.

Gjenerali Bashkim Jashari pritet me nderime të larta nga komandanti i Forcave të Armatosura dhe nga ministri i Mbrojtjes të Turqisë

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, me ftesë të homologut turk, gjeneral Jashar Guler, komandant i Forcave të Armatosura të Turqisë, është duke ...

Turqia dhe Rusia arrijnë marrëveshje mbi eksportin e grurit ukrainas

Një delegacion turk udhëtoi për në Moskë të mërkurën e 22 qershorit për të biseduar mbi mundësinë e rifillimit të eksporteve të grurit nga Ukraina ...

Presidenti Erdogan synon fillimin e një operacioni kundër kurdëve në Siri

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan bëri të ditur se synon fillimin e një operacioni ushtarak kundër luftëtarëve kurdë të mbështetur nga SHBA-ja në Siri, të ...

Lavrov arrin në Turqi për bisedime lidhur me eksportin e drithërave

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, nisi vizitën dyditore në Turqi, ku ai pritet të mbajë bisedime për zhbllokimin e eksporteve të drithërave nga Ukraina.

Erdogan sërish kundër rritjes së normave të interesit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, insistoi se Qeveria e tij kundërshton ngritjen e normave të interesit, teksa inflacioni në shtet ka arritur në nivelin më të lartë në ...

Turqia thotë se ka "neutralizuar" 16 "terroristë" në veri të Sirisë

Ushtarët turq kanë "neutralizuar" 16 "terroristë" të forcave kurde të Njësive të Mbrojtjes Popullore (YPG) në veri të Sirisë, sipas Ministrisë së Mbrojtjes në Ankara.

Gjykata në Beograd ka shtyrë vendimin për ekstradimin e Ecevit Piroglu në Turqi | Foto: REL

Gjykata në Beograd ka shtyrë vendimin për ekstradimin e Ecevit Piroglu në Turqi

Gjykata e Apelit në Beograd ka shtyrë deri më 17 qershor vendimin për ankesën e avokatëve mbrojtës kundër vendimit të gjykatës më të ulët ...