Postet nga: Turqi

Antivakserët turq do të krijojnë një parti politike

Haci Ali Ozhan, avokat dhe noter në Kirikkale, provincë në rajonin qendror të Anadollit të Turqisë, tha të premten se janë depozituar dokumentet në Ministrinë e Brendshme për të ...

Turqia po i heton postimet për shëndetin e presidentit Erdogan

Autoritetet turke kanë nisur një hetim ndaj 30 personave të cilët akuzohen se kanë postuar dezinformata në rrjetet sociale për shëndetin e presidentit, Recep Tayyip Erdogan. Policia turke ...

50-vjeçari merr pjesë në operacionin ku po kërkohej vetë ai

Një burrë 50-vjeçar nga Turqia, i quajtur Bayhan Mutlu, u raportua i zhdukur disa ditë më parë nga lagjja rurale e vendit Cayyaka. Zona është pranë qytetit Inegol në ...

Treni i mallrave përplas furgonin me punëtorë në Turqi, humbin jetën 6 persona

Gjashtë të vdekur dhe 7 të plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik në Turqi. Një tren mallrash përplasi një minibus, në Turqinë veriperëndimore. Në minibus udhëtonin disa ...

Koreografi Robert Nuha përfaqëson Kosovës në festivalin ‘CerModern’ në Turqi

Koreografi Robet Nuha do të përfaqësojë Kosovën në festivalin e solo dansit contemporan (vallëzimit bashkëkpohor) "CerModern" në Ankara të Turqisë.

Hetohen rrethanat e vrasjes së familjes kurde në Turqi

Policia në Turqi po heton rrethanat që çuan në vrasjen e shtatë anëtarëve të një familje kurde. Grupet e të drejtave dhe ekspertët thonë se qeveria turke ...

Aksidentohet autobusi në Turqi, vdesin 15 persona

15 persona kanë vdekur në një aksident me autobus i cili ka ndodhur në Turqi gjatë ditës së sotme.

Turqia dhe Greqia në luftë me zjarret përgjatë motit të nxehtë

Rojet e bregut në Turqi i evakuuan qindra banorë të fshatrave larg një termocentrali që po digjej të enjten.