Postet nga: Irak

Pas atentatit të dështuar, kryeministri irakian takon drejtues të lartë të ushtrisë dhe qeverisë

Kryeministri irakian Mustafa al-Khadhimi u shfaq në një takim me drejtues të lartë të ushtrisë dhe qeverisë, pasi i mbijetoi një atentati me dronë, që vunë në shënjestër ...

Kryeministri irakian i mbijetoi sulmit me dron

Kryeministri irakian, Mustafa al-Kadhimi, i ka mbijetuar një sulmi me dron në rezidencën e tij më 7 nëntor.

Të paktën 50 persona vdesin si pasojë e zjarrit në një spital në Irak

Më shumë se 50 persona kanë vdekur në Irak, pas shpërthimit të zjarrit në një department spitali për pacientë me koronavirus.

Presidenti irakian: 150 miliardë dollarë janë vjedhur që nga ndërhyrja e SHBA-së në vitin 2003

Rreth 150 miliardë dollarë nga paratë e vjedhura janë kontrabanduar nga Iraku në marrëveshje korruptive që nga ndërhyrja e udhëhequr nga SHBA në Irak në vitin 2003, tha presidenti ...

Shpërtheu bombola me oksigjen, 82 të vdekur në spitalin e Bagdadit

Të paktën 82 njerëz kanë vdekur nga një zjarr në një spital që trajton pacientë me COVID-19 në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, raporton BBC.

Irak: Zjarr në spitalin “Covid”, 23 të vdekur

Të paktën 23 njerëz kanë vdekur në një zjarr në një spital që trajtonte pacientë me koronavirus në kryeqytetin e Irakut, Bagdad.

Turqia nis ofensivë ushtarake në veri të Irakut

Turqia ka nisur një operacion të ri ushtrak kundër militantëve kurdë në veri të Irakut, duke kryer në seri të sulme ajrore kundër tyre, thanë zyrtarët ...

Irak, Papa u bën thirrje të krishterëve të falin, e të rindërtojnë vendin

Papa Françesku vizitoi të dielën pjesën e veriore të Irakut ku u lut mes rrënojave të kishave të shkatërruara nga Shteti Islamik.