Postet nga: Turqi

Në konsullatën e Greqisë në Izmir shqiptarët vendosën një kurorë të zezë në 77 vjetorit të masakrës së Çamerisë

Qytetarët me origjinë shqiptare që jetojnë në Izmir vendosën kurore të zezë me lule para Konsullatës së Përgjithshme greke në Izmir me rastin e 77 vjetorit të ...

Gërvalla zhvillon takim me homologun maqedonas, Bujar Osmani

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka zhvilluar një takim me homologun e saj nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani.

Presidentja Osmani merr pjesë në samitin e Evropës Juglindore në Turqi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani udhëtoi zyrtarisht për në Turqi, ku do ta përfaqësojë Kosovën në samitin vjetor të Procesit të ...

VIDEO: Paragllajdisti Hizdri Gubetini zë vendin e parë në garat ndërkombëtare në Turqi

Hizdri Gubetini paragllajdist nga Kosova arriti që në Alanya të Turqisë të marrë vendin e parë fundjavën e kaluar.

Turqia njofton se ka zbuluar sasi të mëdha të gazit natyral në Detin e Zi

Turqia ka zbuluar rezerva shtesë të gazit natyral në jug të Detit të Zi, njoftoi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan.

Greqia kundërshton komentet e ministrit turk për pakicën myslimane

Greqia ka reaguar me zemërim ndaj një deklarate të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, i cili tha se anëtarët e një pakice myslimane në Greqinë ...

Erdogan hap xhami të re në zemër të Stambollit (VIDEO)

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka inauguruar një xhami në Sheshin Taksim të Stambollit, duke përmbushur premtimin e tij për të ndërtuar një shtëpi lutjeje pë...

Gjykata konfirmon aktakuzën ndaj ish shefit të AKI-së

Gjykata në Prishtinë përmes një vendimi e ka konfirmuar aktakuzën kundër Driton Gashit ish-shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Valon Krasniqit zyrtar në Ministrinë e Punë...