Postet nga: trafiku urban

Vetura që ishte në pronësi të kryesuesit të bordit u ble nga Trafiku Urban

Në qershor të vitit të kaluar, një veturë e cila kishte qenë në pronësi të ish-kryesuesit të bordit të ndërmarrjes publike Trafiku Urban, Ruhan Beha, përfundoi në ...

Pazaret në Trafikun Urban - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” është duke u transmetuar hulumtimi për keqpërdorimet në ndërmarrjen publike Trafiku Urban në Prishtinë.

Prej sot Trafiku Urban qarkullon nga Prishtina për në Keçekollë dhe Prapashticë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se prej sot, Trafiku Urban ka marrë vendim për të filluar qarkullimin e linjës 15 edhe për 9...

Trafiku Urban u bën thirrje udhëtarëve që të shkojnë t'i marrin gjësendët e humbura

Stafi i autobusëve të NPK “Trafiku Urban”, u ka bërë thirrje udhëtarëve që t’i identifikojnë gjësendet që i kanë humbur në autobusë.

Komuna e Prishtinës pritet të investojë në pritoret e autobusëve

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se ka filluar procedurat e prokurimit për projektin e mobilierisë urbane.

'Trafiku Urban' në kërkim të personit që i humbën 50 euro në autobus

Kompania Komunale e Transportit Publik në Prishtinë, “Trafiku Urban”, në faqen e saj në Facebook ka njoftuar se në një nga autobusët e linjës 1 janë gjetur 50 euro.

Trafiku Urban në Prishtinë bëhet me shoferen e parë

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se që nga dita e sotme Trafiku Urban në kryeqytet do të ketë shofere një grua, e cila tashmë do të ...

Komuna e Prishtinës krijon biletë mujore që mund të shfrytëzohet për disa linja të autobusëve

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se qytetarët e Prishtinës dhe periferisë që shfrytëzojnë për udhëtim autobusët e Trafikut Urban prej tash do të ...