Postet nga: bukurie gjonbalaj

Përfundon gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Prokuroria ia ndryshoi veprën penale

Me seancën e sotme në Gjykatën e Prishtinës mori fund gjykimi ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Ruhan Beha, i cili po akuzohet pë...

Në disa prej aktakuzave të Prokurorisë të ngritura kundër Andi Pajazitit përmendet se ai përdori armë

I njohur me nofkën “Italiani”, 29 vjeçari Andi Pajaziti është i njohur për institucionet e sigurisë dhe drejtësisë në Kosovë.

Anulohet seanca gjyqësore ndaj ish-kryesuesit të bordit të drejtorëve në trafikun Urban, Ruhan Beha

Është anuluar seanca gjyqësore ndaj ish kryesuesit të drejtorëve të Trafikut Urban, Ruhan Beha, i cili po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare. I një...

Dalin para gjyqit të akuzuarit për mashtrim me vota në zgjedhjet e vitit 2010

Për sot ishte paraparë të mbahej seanca gjyqësore ndaj 5 të akuzuarve për mashtrim me vota gjatë zgjedhjeve të vitit 2010.

Gjykimi për drogë, avokati kërkon hedhjen e aktakuzës

Gjykata e Prishtinës ka refuzuar kërkesën e Naim Rudarit, avokat i Altron Maxhunit, i akuzuar për drogë, për hedhjen e aktakuzës.

Paraburgim të dyshuarve për fshehje të veturës në të cilën u gjetën 113 kg heroinë

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh ndaj Labinot Zenelit, Selim Çerkës, Enis Qerkës e Gent Selacit.

Fillon Rigjykimi për Narkotikë të Rrezikshëm

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka filluar rigjykimi në rastin e Meriton Zogianit, i cili më 2012 nga Prokuroria e Qarkut në Prishtinë akuzohej se ka kryer veprën penale ...