Postet nga: Bukurije Gjonbalaj

Vrasja e burrit me sëpatë nga gruaja, gjykimi do të jetë i mbyllur për publikun

E pandehura Suzana Zogëjani-Sekiraqa, e cila akuzohet se e kishte vrarë burrin e saj duke e goditur me sëpatë "të paktën 11 herë" në regjionin e qafës, ...

Gjykata liron nga akuza ish-kryesuesin e drejtorëve të Trafikut Urban

Ruhan Beha i akuzuar për konflikt interesi nga prokuroria, është liruar nga akuza.

Dështon seanca ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit pasi gjendet jashtë vendit

Ka dështuar të mbahet seanca ndaj Agim Ademit, kryetarit të FFK-së.

Dëgjohen dëshmitarët në rastin e të akuzuarve për tentimvrasjen e Gazmend Halilajt

Ibrahim Lushtaku dhe Xhelal Zeqiri, të akuzuar për tentim vrasje të rëndë dhe dëmtim të pasurisë ndaj avokatit Gazmend Halilaj, si dhe për veprën penale ...

Sami Lushtaku pranon fajësinë për kërcënimin e avokatit Gazmend Halilaj

Ish kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku sot sërish u ul në bankën e të akuzuarit për shkak të kërcënimit që i kishte bërë në ...

Rrëfimi i infermieres që punoi për klinikën e të akuzuarës Gjina Zeqiri

 

Gjykimi i Gjina Zeqirit, dëshmitari tregon si i çonte paratë e të akuzuarës në bankë

Në gjykimin e Gjina Zeqirit, e akuzuar për trajtim të pandërgjegjshëm mjekësor dhe për transplantim të kundërligjshëm dhe trafikim të organeve dhe qelizave ...

E akuzuara për vrasjen e burrit me sëpatë deklarohet rreth fajësisë

Suzana Zogëjani- Sekiraqa, e cila akuzohet par vrasjen e bashkëshortit të saj Artan Sekiraqa, u deklarua e pafajshme para Gjykatës.