Postet nga: Antonio Conte

Conte i kërkon falje drejtuesve të Juventusit

Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka kërkuar falje për gjestet e bëra në drejtim të zyrtarëve të Juventusit.

Vidal i zëmëruar pasi u zëvendësua, Conte i kundërpërgjigjet

Interi u mposht me rezultat 1-2 nga Juventusi në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Italisë.

Contes i kushton kartoni i kuq ndaj Udineses

Kartoni i kuq i marrë në fundin e takimit ndaj Udineses i ka kushtuar Antonio Contes.

Conte për Juventusin: Duhet të kemi respekt të madh për një ekip që ka dominuar për 9 vite dhe dëshiron të dominojë për vitin e dhjetë

Inter – Juventus, do të jetë ndeshja kryesore e xhiros së 18-të në Serie A.

Conte: Kundër Veronës do të shfrytëzojmë gjithë energjinë që mundemi

Interi të mërkurën do të përballet me Hellas Veronën në kuadër të xhiros së 14-të në Serie A.

Conte flet para ndeshjes ndaj Beneventos

Të mërkurën Interi do të luajë si mysafir ndaj Beneventos, ndeshje e cila ishte shtyrë në kuadër të xhiros së parë.

Conte dëshiron Kanten te Interi

Antonio Conte dëshiron N’Golo Kanten nga Chelsea.

Zyrtare: Conte vazhdon me Interin

Antonio Conte do të vazhdojë të jetë trajner i Interit edhe për sezonin e ardhshëm.