Postet nga: Antonio Conte

Conte: Mos u dorëzoni, do t’ia dalim

Futbolli në Itali është ndërprerë deri me 4 prill zyrtarisht, por duke e parë gjendjen e rëndë të krijuar në këtë shtetet për shkak të përhapjes ...

Conte: Eriksen është një goditje e madhe për Interin

Christian Eriksen, ka qenë transferi kryesor i Interit, për merkaton dimërore.

Conte zbulon detaje të reja nga karriera e tij

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka zbuluar një numër detajesh interesante nga karriera e tij. Ai pranoi se dinte të festonte fitoret në mënyrë shumë energjike, por se ...

Moggi: Do ta shkarkoja Conten

Ish-drejtori i Juventusit, Luciano Moggi ka folur për problemin që trajnerin i Interit, Antonio Conte është duke pasur me bordin e Interit.

Recoba: Nëse Conte nuk e fiton titullin do të jetë i barabartë me Spalletin

Ish-sulmuesi i Interit, Alvaro Recoba, në emisionin teliviz “Tiki Taka”, ka folur për Interin e drejtuar nga Antonio Conte.

Antoni Conte flet para ndeshjes ndaj Dortmundit

Inter dhe Dortmund do të përballen të mekurën prej orës 21:00, në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Antonio Conte për ndeshjen ndaj Juventusit: Futbolli është sport, jo luftë

Inter – Juventus, do të përballen të dielën me 6 tetor, në kuadër të xhiros së tetë në Serie A.

Conte pas humbjes nga Barcelona: Humbja duhet të bëj të vuash, si po vuaj unë tani

Barcelona fitoi me rezultat 2-1, ndaj Interit, duke e përmbysur rezultatin. Ndeshje kjo e vlefshme për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve.