Postet nga: Prokuroria e Pejës

Foshnja e lindur pa shenja jete në Spitalin e Pejës dyshohet se u fut në rrobalarëse

Një foshnje e lindur pa shenja jete, javën e kaluar në  Spitalin e Përgjithshëm të Pejës, po dyshohet se është futur në rrobalarëse.

Prokuroria e Pejës deklarohet rreth lirimit nga paraburgimi të të dyshuarit për sulm seksual ndaj Mrika Nikqit

Personi i dyshuar për sulm seksual ndaj alpinistes Mrika Nikqi është liruar sot nga paraburgimi.

Prokuroria e Pejës kërkon neuropsikiatër për të vlerësuar nëse e moshuara mund të deklarohet

Prokuroria e Pejës ka kërkuar një neuropsikiatër që të kontrollojë viktimën, për të vlerësuar nëse e njëjta mund të deklarohet për ...

Aktakuzë për zyrtarin policor nga Peja për rrahjen dhe kanosjen e një gruaje

Zyrtarit policor nga Peja, Senad Hamziq i është hapur dosje penale nga Prokuroria e Pejës nën akuzën se ka ushtruar dhunë fizike ndaj një gruaje F.K. ...

Hulumtimi i KALLXO.com, kthehet në rigjykim rasti skandaloz i dhunimit në Pejë

Një hulumtim i KALLXO.com kishte zbardhur një dënim skandaloz të Gjykatës së Pejës, sipas të cilit, dhunuesi ishte dënuar me 8 muaj e 8 ditë burgim pë...

Pamje ekskluzive: Droga thahet në dhomat dhe tavanin e një shtëpie në Deçan

Gjatë operacionit të Policisë në një shtëpi në fshatin Maznik të Deçanit janë gjetur bimë narkotike duke u tharë, mjete të përdorura për prerjen e kanabisit ...

Aksioni i Policisë, në Gjakovë gjendet një drogë shumë e rrallë

Një aksion i udhëhequr nga Prokuroria e Pejës, e asistuar nga Njësia antidrogë e Policisë, është ndërmarrë në rajonin e Dukagjinit, gjatë të cilit janë zbuluar ...

Shkatërrimi i plantacioneve të drogës në rajonin e Dukagjinit - LIVE

Pamjet e arrestimit të 7 personave, të shkatërrimit të plantacioneve të drogës e të tharjes së bimëve narkotike në tavane dhe objekte të tjera të shtëpive në ...