Postet nga: telekomi

Telekomi reagon pas vendimit të Kushtetueses, pret që të hetohet kontrata me Z-Mobile

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka gjetur të paktën dy shkelje, në lidhje me vendimet e Gjykatës Themelore fillimisht, e më pas të Apelit e të Supremes, në ...

“Big Deal” i BIRN-it për marrëveshjen Kosovë - Serbi për telekomin, sfidat e zbatimit

Në fund të vitit 2016 Kosovës iu nda kodi telefonik +383, pas marrëveshjes së arritur në kuadër të dialogut me Serbinë, për telekomunikacionin, por zbatimi i plotë i ...

Dosja e Prokurorisë: Si u keqpërdoren 400 mijë eurot e Telekomit që  ishin destinuar për joshjen e klientëve

Ishte viti 2019, kur Telekomi i Kosovës kishte vendosur të blejë qindra telefonë të mençur për joshjen e klientëve.

Të arrestuarve në rastin “Telekomi” u caktohet paraburgimi

Gjykata e Prishtinës ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh ndaj të arrestuarve në rastin “Telekomi”.

Kërkohet paraburgim ndaj të arrestuarve në rastin "Telekomi

Kërkohet paraburgimi ndaj të arrestuarve në rastin “Telekomi” Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar caktimin e paraburgimit ndaj dy personave që u arrestuan së fundi në lidhje me ...

Përkundër krizës, Telekomi i Kosovës planifikon blerjen e 6 laptopëve

Prej kohësh, Telekomi i Kosovës përballet me një krizë financiare, veçanërisht vitin e fundit për shkak të borxhit milionësh që kompania publike po ...

Telekomi në krizë - probleme edhe me rrjetin e telekomunikimit

 

Telekomi: U zhbllokuan llogaritë, arritëm marrëveshje me "Dardafon"

Telekomi i Kosovës përmes ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me kompaninë "Dardafon" dhe tashmë llogaritë e Telekomit janë zhbllokuar.