Postet nga: arbitrazh

Telekomi kërkon t’i kthehen 30 milionë euro nga ‘Z-Mobile’

Rreth 30 milionë i ka humbur deri më tani “Telekomi i Kosovës” përball kompanisë private Dradafon (Z-Mobile) në procese gjyqësore.

Telekomi deri më tani i ka paguar 30 milionë euro kompanisë "Z-Mobile" për Arbitrazhin e parë

Ushtruesja e detyrës së kryeshefes së Telekomit të Kosovës, Burbuqe Hana, ka thënë se deri më tani nga vendimi i parë i Gjykatës së Arbitrazhet në ...

Analiza e Telekomit për humbjen në Arbitrazh të dhjetëra miliona eurove nga paditë e kompanisë së Blerim Devollit

Telekomi i Kosovës, dikur kontribues i madh në buxhetin e Kosovës, tash e gjashtë vite punon me humbje, që sipas auditorit janë humbje milionëshe.

Rrëfimi i Burbuqe Hanës për humbjet e Telekomit - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me ushtruesen e detyrës së kryeshefes së Telekomit Burbuqe Hana.

Humbjet në Arbitrazh të Telekomit të Kosovës

Sonte në #KallxoPernime transmetohet emisioni për humbjet në Arbitrazh të Telekomit të Kosovës ndaj "Dardaphone" të Blerim Devollit.

Rozeta Hajdari: Një kontratë e jashtëligjshme e ministrit të kaluar mund ta dërgojë Kosovën në Arbitrazh

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari,  ka thënë se një udhëzim administrativ i jashtëligjshëm për naftën, i trashëguar nga ...

Si përfundoi Kosova në arbitrazh ndërkombëtar nga Contour Global?

Pa termocentral të ri dhe në rrezik të humbjes së 20 milionë eurove, mund të përfundojë marrëveshja komerciale e Qeverisë së Kosovës me kompaninë amerikane Contour Global pë...

Ministri i Drejtësisë: Do të angazhojmë kompani të huaj për paditë e 'Iute Credit' dhe 'Devolli' në Arbitrazh

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka thënë në intervistën për KALLXO.com se kanë filluar procedurat për angazhimin e një kompanie të huaj për ...