Postet nga: Sylejman Selimi

Avokati i Sylejman Selimit deklarohet pas vendimit të Gjykatës

Gjykata Themelore në Prishtinës ka liruar sot më 25.04.2024 Sylejman Selimin dhe Jahir Demakun nga akuzat për krime lufte.

Gjykata liron Sylejman Selimin dhe Jahir Demakun nga akuza për krime lufte

Gjykata e Prishtinës - Departamenti Speicial ka liruar nga akuzat për krime lufte Sylejman Selimit dhe Jahir Demakun.

Përfundon rigjykimi i Sylejman Selimit e Jahir Demakut, të akuzuar për krime lufte

Në Gjykatën e Prishtinës ka prekur fundin rigjykimi i Sylejman Selimit, i cili akuzohet se si pjesëtar i UÇK-së ka kryer krime lufte kundër popullatë...

“Nuk e di kon e kom rreh, nuk e di për çka bohet fjalë”, Sylejman Selimi para gjykatës për krime lufte

“Unë për veti, mem vet nuk e di për çka bohet fjalë, kon e kom rreh, nuk e di kon e kemi malltretu. Jam shumë i befasum edhe ...

Bastisja e Speciales, avokati: Sylejman Selimi nuk e ka statusin e personit të dyshuar

Gjykata Speciale më 07.03.2024, ka kryer bastisje në disa lokacione të Kosovës.

Specialja bastis shtëpinë e Sylejman Selimit

Gjykata Speciale e Hagës ka konfirmuar për KALLXO.com se po kryen operacione në Kosovë, më 07.03.2024.

Sylejman Selimi emërohet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të FFK-së

Me propozimin e presidentit Agim Ademi, Sylejman Selimi është bërë sot anëtar i ri i Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Për cilët komandantë të UÇK-së, janë paguar avokatët në speciale

Mbrojtja e vetëm tre personave nga dhjetëra persona të cilët janë intervistuar nga ana e Dhomave të Specializuara i kanë kushtuar rezervës shtetërore 60 mijë e 813 ...