Postet nga: Sylejman Selimi

Kryeministri Haradinaj kritikohet për emërimin Sylejman Selimit si këshilltarin e tij

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u kritikua nga aktivistët e të drejtave të njeriut për emërimin e të ish të dënuarit për krime lufte, ...

Sylejman Selimi viziton Isa Mustafën

Ish-komandanti i UÇK-së, gjeneral Sylejman Selimi i shoqëruar nga deputeti Anton Quni, kanë vizituar sot kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Haradinaj dhe Limaj e presin në zyrë Sylejman Selimin

Kryeministri Ramush Haradinaj e ka pritur sot në takim ish komandantin e shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, Syleljamn Selimin.

Isa Mustafa i gëzohet lirimit të Sylejman Selimit nga burgu

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se e ka gëzuar lajmi për lirimin e Sylejman Selmanit nga burgu.

Sylejman Selimi kthehet në burg

Ish-Gjenerali i UÇK-së, Sylejman Selimi, është kthyer në burg.

Thaçi: Nga Haga nuk kemi pranuar ftesë për Sylejman Selimin

Drejtori i Burgjeve të Kosovës, Nehat Thaçi, ka thënë për KALLXO.com se nuk kanë marrë asnjë ftesë në institucionin të cilin e drejton që Sylejman ...

Avokati i Sylejman Selimit tregon se a është ftuar nga Gjykata Speciale

Përmes një njoftimi në Facebook, mbrojtësi i Sylejman Selimit, avokati Tomë Gashi, ka deklaruar se ish Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së nuk është ...

Sylejman Selimi po mjekohet në Klinikën e ORL-së

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Forcës së Sigurisë së Kosovës, Sylejman Selimi, mbrëmjen e kaluar është shtrirë në spital për shkak se ...