Postet nga: dhomat e specializuara

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon të dijë origjinën e materialeve shfajësuese

Mbrojtja e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka kërkuar që të dijë nëse materialet shfajësuese që po nxjerrë Zyra e Prokurorit të Specializuar e ...

Albulena Haxhiu me 3 deputetë takojnë disa prej krerëve të UÇK-së në Hagë

Një delegacion i përbashkët i Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës po qëndron në Hagë ku kanë zhvilluar takime me disa prej ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Ç...

Dhomat e Specializuara refuzojnë apelin ndaj Thaçit dhe Veselit

Paneli i Gjykatës së Apelit në Dhomat e Specializuara, ka refuzuar apelet e mbrojtjes së Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit të dorëzuara më 21 shkurt kundër vendimit ...

Hysni Gucati: Jam i pafajshëm kundrejt akuzave të prokurorisë

Ish-kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Hysni Gucati gjatë deklarimit të tij në Dhomat e Specializuara të Hagës ka thënë se është i pafajshë...

Auditori gjen shkelje në ndarjen e 92 mijë eurove për KMDLNj-në për monitorimin e gjykimeve në Hagë  

KALLXO.com ka arritur të zbulojë një raport të Njësisë së Auditimit të Brendshëm në Ministrinë e Drejtësisë, i cili ka evidentuar disa probleme në mënyrë...

Gucati përfundon dëshminë e tij pranë Hagës

(Vazhdimi i seancës - 08.10.2021 - 18:41)

Arsyet e prokurorit të specializuar pse Policia e Kosovës nuk mund të garantojë lirimin me kusht të ish krerëve të UÇK-së

Një fotografi e tri viteve më parë, është një arsye më shumë pse Prokurori i Specializuar Jack Smith nuk beson se Policia e Kosovës mund të garantojë në pë...

“Besnikëria ndaj shokëve” çoi në gjykatë krerët e veteranëve të luftës në Kosovë

Liderët e Shoqatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës shpresuan se marrja nga ana e tyre e dosjeve të rrjedhura të rasteve ...