Postet nga: Sulm ndaj gazetarëve

Sulmohet me gurë vetura e ATV-së në Zveçan, lëndohen gazetari dhe kameramani

Gazetari i televizionit ATV,  Fatlum Jashari dhe kameramani Blend Thaçi kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një sulmi në drejtim të veturës së tyre në ...

AGK: Ekipi i RTV 21 ndiqet nga një person i armatosur në Leposaviq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës njofton se ekipi i mediumit RTV 21 është ndjekur nga persona të maskuar në Leposaviq.

VIDEO - Sulmohet gazetari i RTV 21, Burim Zariqi në Zveçan

Gazetari i Radiotelevizionit 21, Burim Zariqi është sulmuar fizikisht nga persona të panjohur gjatë përcjelljes së protestës në Zveçan.

Gashi: Prezenca e gazetarëve është siguri për të gjithë

Kreshnik Gashi, redaktor në KALLXO.com, teksa ka folur për zhvillimet në komunat në veri të Kosovës ka thënë se prezenca e gazetarëve është siguri pë...

Sulmohet ekipi i RTV 21 në Mitrovicën e Veriut

Ekipi i Radiotelevizionit 21 i përbërë nga Lirie Dibrani dhe Berat Bahtiri janë sulmuar fizikisht nga protestuesit në Mitrovicë të Veriut gjatë kohës që ata ishin duke raportuar ...

Sulmohet edhe vetura e Top Channel në veri

Vetura me të cilën kanë udhëtuar dy mediat nga Shqipëria, Top Channel dhe Euronews Albania është sulmuar sot në Zveçan.

AGK: Ekipi i T7 kërcënohet me armë zjarri në Leposaviq

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) njoftoi se të mërkurën pati një incident serioz në veri të Kosovës ndaj një ekipi të televizionit T7.

Sulmohet ekipi i Klan Kosovës në Zubin Potok, lëndohet gazetarja dhe shoferi

Ekipi i Televizionit Klan Kosova është sulmuar nga persona të maskuar me gurë në Zubin Potok, njofton Klan Kosova.