Postet nga: gazetarët

Putin mban konferencën për media me numër rekord gazetarësh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, mban sot konferencën vjetore për media.

Gazetarët e Shqipërisë protestojnë kundër paketës anti-shpifje

Me pankartat "Mos na prek fjalën", '"Media kontrollon qeverinë, jo qeveria median" gazetarët e Shqipërisë janë mbledhur para Kuvendit për të protestuar kundër dy ...

Arrestohen dy gazetarë shqiptarë për përhapje të frikës nga tërmeti

Policia e Shtetit e Shqipërisë ka bërë të ditur se i ka arrestuar dy gazetarë, Aurel Rakipllari nga "Syri.net" dhe Daniela Grica, nga gazeta “Shekulli”, për "...

Gazetarët hulumtues të Ballkanit flasin rreth sfidave të profesionit

Instituti i Kosovës për Zhvillim Ekonomik “Ekonomiks” është duke mbajtur konferencën rajonale me gazetarë të Ballkanit Perëndimor.

Lirohen dy gazetarë të Reutersit

Dy gazetarë të Reutersit të cilët ishin burgosur në Myanmar pas raportimit të tyre për krizën në Rohingya, janë liruar, raporton BBC.

Trump ‘anulon’ festën vjetore për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump raportohet ka anuluar festën vjetoren për gazetarët në Shtëpinë e Bardhë.

Gazetarët kosovarë përballen me shkelje të të drejtave të tyre

Në takimin e grupit punues për "Kushtet e punës së gazetarëve", të organizuar nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, u tha se gazetarë...

SHBA dënon vrasjen e gazetarëve në Kabul

Shtetet e Bashkuara kanë reaguar pas vrasjes së gazetarëve në Afganistan dhe kanë akuzuar militantët se po tentojnë të minojnë zgjedhjet parlamentare afgane, duke sulmuar “gurthemelin e demokracisë”.