Postet nga: Sulm ndaj gazetarëve

AGK për sulmin ndaj ekipit të Klan Kosovës: Të merren masa për të siguruar gazetarët

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) janë shprehur të shqetësuar për sulmin ndaj ekipit të Klan Kosovës nga disa persona të maskuar në Zubin Potok.

Sulmohet ekipi i Klan Kosovës në Zubin Potok

Një ekip i televizionit Klan Kosova është sulmuar gjatë ditës së sotme me gurë nga disa persona të maskuar tek barrikada në fshatin Çabër të Zubin Potokut, kanë ...

Federata Evropiane e Gazetarëve dënon sulmin ndaj ekipit të KALLXO.com në Mitrovicë të Veriut

Federata Evropiane e Gazetarëve ka dënuar sulmin ndaj ekipit të KALLXO.com në Mitrovicë të Veriut në mëngjesin e të premtes.

Prokuroria jep detaje për sulmin ndaj gazetarëve të RTV Dukagjini

Një ekip i gazetarëve të RTV Dukagjini dyshohet se janë sulmuar fizikisht dje derisa po raportonin në lagjen Pejton të Prishtinës.

Policia jep detaje për sulmin ndaj ekipit të gazetarëve të RTV Dukagjini

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person të dyshuar për sulmin ndaj ekipit të gazetarëve të Radio Televizionit Dukagjini, sot në Prishtinë.

Sulmohet ekipi i gazetarëve të RTV Dukagjini

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka bërë të ditur se një ekip i RTV Dukagjinit janë sulmuar fizikisht sot derisa po raportonin në lagjen Pejton të ...

Reagon burri i presidentes, thotë se ka respekt për punën e mediave dhe gazetarëve profesionistë

Bashkëshorti i presidentes Vjosa Osmani, Prindon Sadriu, ka folur sonte për reagimet që ngalli një koment i tij mbrëmë e që në shënjestër kishte gazetarë...

30 ditë arrest shtëpiak për të dyshuarin që sulmoi gazetarët në Mitrovicën e Veriut

Gjykata Themelore e Mitrovicës ia ka caktuar masën prej 1 muaj arrest shtëpiak të dyshuarit për sulmin ndaj gazetarëve në Mitrovicën e Veriut më 23 mars ...