Postet nga: sporti

Të rinjtë nga Drenica ia mësyejnë Himalajeve

Endrit Nura, Ertrit Xani dhe Berat Rexhepaj  (HappyHikersKosova ) nga Komuna e Skenderajt janë nisur për të shkuar në Everest Base Camp 5365m dhe majën Kala Patharn 5645m, në ...

Futbollistja që inkurajon vajzat të merren me këtë sport

“Futbolli është pjesa me e rëndësishme e jetës, ku përveç aktivitetit aty kam gjetur edhe familjen time të dytë”, kështu shprehet 16-vjeçarja nga Skenderaj, ...

Notari premtues nga Malisheva

“Mos vendos limite në asgjë, sa më shumë ëndërron, aq më larg do të shkosh”, është një prej thënieve më të famshme të Michael Phelps, i cili ka ...

Oferta fantastike, 'Pako Kampion' për Black Friday nga ArtMotion

Black Friday në ArtMotion vjen me një ofertë të jashtëzakonshme për të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të kenë në shtëpitë e veta pakon më atraktive ...

Masat e reja anti-COVID-19, merret vendimi edhe për teatrot dhe sportin

Në kuadër të masave të reja anti-COVID-19 të marra sot me vendim të Qeverisë, është vendosur edhe për teatrot, bibliotekat dhe garat sportive.

Kandidati i LDK-së premton dyfishim të buxhetit për rininë dhe sportin në Obiliq

Kandidati nga Lidhja Demokratike e Kosovës, për kryetar të Obiliqit, Mehmet Krasniqi ka premtuar dyfishime të kodeve buxhetore për rininë dhe për sportin.

Kush nga rinia e sportistët, mund të përfitoj nga fondi 5 milionësh i Qeverisë?

Shuma prej pesë milionë eurosh do të shpërndahet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit për mbështetjen e kulturës, rinisë dhe sportit në kuadër ...

A është vërtet e domosdoshme ecja me 10,000 hapa çdo ditë?

Kur bëhet fjalë për të qenë në formë të mirë fizike dhe i shëndetshëm, shpesh na thonë se duhet ta kemi si objektiv nje ecje prej 10,000 ...