Postet nga: spitali i vushtrrisë

Infermierja gjendet e vdekur në Spitalin e Vushtrrisë

Një grua është gjetur e vdekur në mëngjesin e sotëm në Spitalin e Vushtrrisë.

Digjen disa mbeturina afër Spitalit të Vushtrrisë

Afër objektit të Spitalit të Vushtrrisë janë djegur sot disa mbeturina e që si pasojë e zjarrit të shkaktuar, është dëmtuar dritarja e kabinetit të spitalit si dhe ...

Vdes drejtori i Spitalit të Vushtrrisë, Hajrullah Saraqi

Ka vdekur sot drejtori i Spitalit të Vushtrrisë, Hajrullah Saraqi.

Lirohet nga akuza për keqpërdorim të detyrës ish-zyrtari i prokurimit në Spitalin e Vushtrrisë

Në mungesë të provave Gjykata në Mitrovicë sot ka shpallur aktgjykim lirues ndaj të pandehurit Mujë Ferati, i cili nga Prokuroria e Mitrovicës akuzohej për veprën penale ...

Së shpejti vushtrriasit mund të marrin shërbime urologjike në qytetin e tyre

Banorët e Vushtrrisë kanë kërkuar shërbime urologjike kryesisht në Prishtinë kjo pasi që në spitalin rajonal nuk janë ofruar këto shërbime.

Përurohet investimi 300 mijë eurosh në Spitalin e Vushtrrisë

Sot në objektin e Spitalit të Përgjithshëm “Sheikh Zayed” në Vushtrri, mbahet ceremonia e inaugurimit të katit shtesë urologji – kirurgji, e financuar nga “Gjysmëhëna e Kuqe” ...

Spitalit të Vushtrrisë i Shemben Pjesë të Çatisë

Spitalit të përgjithshëm të Vushtrrisë “Sheikh Zayed” që kushtoi 7 milionë euro, ndërsa u ndërtua nga investimi i Emirateve të Bashkuara Arabe, i është shembur sot një ...

Shtohen Dëmet në Spitalin e Vushtrrisë

Shtohen Dëmet në Spitalin e Vushtrrisë

Nuk kanë të ndalur dëmet në spitalin “Sheikh Zayed” të Vushtrrisë, i inauguruar në dhjetor të vitit 2016.