Postet nga: shskuk

VIDEO - Specializantët protestojë për shtesat e kujdestarive

Një grup i specializantëve kanë protestuar sot para administratës qendrore të QKUK-së për shkak të anulimit të kujdestarive shtesë nga ana e ShSKUK-së.

17 pacientë nga Shqipëria marrin shërbime të dializës falas në Kosovë

17 pacientë nga Shqipëria po marrin shërbime të rregullta të dializës në kuadër të Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit, shërbim ky që po ofrohet ...

Bekim Haxhiu - Arben Vitisë: A do t’i braktisësh pacientët për të kandiduar për kryetar komune?

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu ka pyetur ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitinë nëse ai do të kandidojë sërish për kryetar të ...

Arben Vitia arsyeton emërimin e njeriut të afërt të VV-së në pozitën e U.D. drejtoreshës së ShSKUK-së

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia sot në një konferencë për media arsyetoi emërimin e Narqize Arënliu – Hoxhaj si U.D. drejtoreshë të Shërbimit Spitalor ...

Mjekët e Kosovës në dilema kur t`i shkruajnë barnat imunitare të kancerit  

Sëmundja e kancerit trajtohet në disa mënyra, njëra prej tyre është edhe forcimi i imunitetit. Imunoterapia është njëra nga kurat më të shtrejtna, përdorimi i ...

Ende jashtë funksionit njëra prej pajisjeve për rrezatim në Onkologji, ShSKUK tregon arsyet

Brenda 48 orëve, dy pajisje për radioterapi mbetën jashtë funksionit në Klinikën e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Spitalet e Kosovës furnizohen me penj kirurgjikë

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK) njofton se ka furnizuar klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe spitalet e përgjithshme me ...

Ministri Vitia uron U.D. drejtoreshën e re të ShSKUK-së, e siguron për përkrahjen e tij

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka vizituar sot U.D. Drejtoreshën e re të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, Narqize Arenliu – Hoxha si ...