Postet nga: spanja

Kurti: Spanja duhet ta njoh Kosovën, rastet e Katalonisë dhe baskëve nuk janë të njëjta me ne

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Spanja duhet dhe do ta njoh pavarësinë e Kosovës.

Thatësirat si pasojë e temperaturave të larta në Spanjë - VIDEO

Rezervuarët, liqenet dhe lumenjtë në shumë pjesë të Spanjës kanë arritur nivele kritike nga thatësira dhe temperaturat e larta.

Kryeministri spanjoll flet për njohjen e pavarësisë së Kosovës

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, ka thënë se qeveria spanjolle mendon se pavarësia e Kosovës e ka shkelur të drejtën ndërkombëtare.

Kryeministri i Spanjës tha në Beograd se përkrah Serbinë për çështjen e Kosovës

Spanja mbështet Serbinë për çështjen e Kosovës, tha kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, i cili ndodhet për një vizitë dy ditore në Beograd.

Spanja përballet me temperatura deri në 43 gradë celsius

Shërbimi i motit i Spanjës thotë se një masë e ajrit të nxehtë nga Afrika e Veriut solli të dielën valën e parë të madhe të ...

Spanja do të dërgojë raketa dhe tanke kundër-ajrore në Ukrainë

Spanja do të furnizojë Ukrainën me raketa anti-ajrore dhe tanke luftarake Leopard në një rritje të mbështetjes së saj ushtarake për vendin, sipas burimeve qeveritare të cituara ...

Kurti: Madridi zyrtar të mos e krahasojë veten me Serbinë që kreu gjenocid në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në Këshillin Atlantik  ka diskutuar rreth prioriteteve të politikave vendore, politikës së jashtme dhe agjendës së tij.

Çmimet e energjisë rrisin në nivel rekord inflacionin në Spanjë

Inflacioni në Spanjë ka arritur në nivelin më të lartë në pothuajse 37 vjetët e fundit. Rritja e inflacionit është rritur për shkak të rritjes së çmimeve të energjisë ...