Postet nga: spanja

Spanja shënon fitore të lehtë ndaj Rumanisë (VIDEO)

Spanja e ka përmbyllur fazën e kualifikimeve për “Euro 2020”, me fitore të lehtë ndaj Rumanisë me rezultat 5-0.

Spanja e ‘shkatërron’ Maltën (VIDEO)

Spanja ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Maltas, me rezultat 7-0, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e “Euro 2020”.

Sergio Ramos hyn në histori të Spanjës (Foto)

Spanjë mbrëmë arriti që ta mposht Rumaninë me rezultat 2-1, si mysafirë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për “Euro 2020”.

Spanja e mposht Gjermaninë, shpallet Kampion i Europës për grupmoshat U21 (Video)

Spanja ka triumfuar në finalen e Europianit U21, ndaj Gjermanisë me rezultat 2-1.

Mungesa e madhe në listën e Spanjës

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, ka lënë jashtë listës për dy ndeshjet e ardhshme ndaj Norvegjisë dhe Maltës mesfushorin e Real Madrid, Isco.

Lamtumirë Cesc Fabregas, magjistar, krijues dhe diktues i tempos së lojës

Për Arsenalin, Chelsean, Barcelonën apo Spanjën, në kulmin e tij, mesfushori spanjoll ishte mjeshtër i asisteve.

Spanja i lejon atletët kosovarë të përdorin simbolet shtetërore

Spanja do t'i lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet shtetërore në garat ndërkombëtare që organizohen në këtë vend, edhe pse Madridi nuk e njeh ...

Qeveria e Spanjës dorëzohet, i njeh simbolet shtetërore të Kosovës

Një lajm shumë i mirë për sportin e Kosovës sapo ka ardhur nga Spanja.