Postet nga: Pasaporta

Lojë me pasaporta: Nënshtetësi 'e artë' nëpërmjet një salloni ondulimi në Shkup

Një investitor kontrovers amerikan kazinosh siguroi një pasaportë nga Maqedonia e Veriut duke hapur një sallon flokësh në Shkup. Pastaj u largua. Ekspertët thonë se skema të tilla ...

Thellohet skandali, pasaportat e porositura nga Qeveria Kurti mbideklarohen në Doganë

Dogana e Kosovës ka hasur një parregullësi tjetër nga kompania e kontraktuar nga Ministria e Punëve të Brendshme të Kosovës për importin e pasaportave ...

Prokuroria zbulon skandal, kompania e kontraktuar nga Xhelal Sveçla nuk kishte deklaruar 25 mijë pasaporta  

Në dhjetor të vitit 2022, Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar kontratë me kompaninë gjermane “Verdios GMBH” për furnizim me pasaporta për qytetarët e Kosovë...

MPB: Situata e furnizimit me dokumente ka filluar të stabilizohet

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar sot se situata e furnizimit me dokumente ka filluar të stabilizohet, pas pranimit të kontingjentit të ri të dokumenteve blanko.

MPB-ja furnizohet me material për pasaporta e patentë-shoferë, nis pajisja e qytetarëve

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë kësaj është furnizuar me material bazik për prodhimin e dokumenteve personale - pasaporta dhe patentë-shofer.

Pasaportat më të fuqishme për vitin 2023: Kosova në vendin 101

The Henley Passport Index ka publikuar të dhënat për pasaportat më të fuqishme për vitin 2023, ku Japonia prin e para me 193 vende mundësi vizite pa regjim ...

Tentoi të udhëtojë me pasaportën të një personi tjetër, por kapet nga policia

Një person është ndaluar nga Policia e Kosovës paraditen e së premten në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” duke tentuar që të udhëtojë në ...

Qeveria planifikon 600 mijë euro buxhet për sistem për letërnjoftime, pasaporta dhe patentë shoferë

Nisur nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm deri në dhjetor të vitit 2024, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), pritet të furnizohet me sistem për letërnjoftime, ...