Postet nga: slloveni

Presidentja Osmani pritet me ceremoni shtetërore në Slloveni - Pamje

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Sllovenisë Borut Pahor, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në këtë shtet.

Osmani udhëtoi për vizitë zyrtare në Slloveni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me ftesë të presidentit të Sllovenisë Borut Pahor, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në këtë shtet.

Lija e majmunëve konfirmohet edhe në Çeki dhe Slloveni

Emiratet e Bashkuara Arabe, Republika Çeke dhe Sllovenia, janë tre shtetet e reja ku janë shfaqur raste me linë e majmunëve.

Zëdhënësi i LVV-së komenton raportimet e mediave sllovene për ambasadorin Berishaj, e lidh me zgjedhjet atje

Zëdhënësi i  Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka ka komentuar raportimet e mediave sllovene lidhur me Ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, për të ...

Ish-presidenti Rugova, pjesë e ekspozitës nga Zyra e Parlamentit Evropian në Slloveni

Në mesin e 40 personaliteteve, fitues të Çmimit ‘Saharov’ për Lirinë e Mendimit të titulluar “Të Drejtat e Njeriut në Zemër të Evropës” në kryeqytetin slloven është ekspozuar ...

Gjykata Kushtetuese sllovene kundërshton vaksinimin e detyrueshëm për sektorin publik

Gjykata Kushtetuese në Slloveni, vendosi më 6 dhjetor që vaksinimi i detyrueshëm për punëtorët e sektorit publik në vend, është jokushtetues përpos nëse nuk mund ...

Kurti nga Sllovenia: Ne besojmë se ky Samit duhet të dënojë angazhimin e ushtrisë serbe në kufirin e Kosovës

Shefi i ekzekutivit kosovar, Albin Kurti, ka kërkuar nga pjesëmarrësit e Samitit ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, në Bërdo të Sllovenisë që të ...

Përfundon takimi Kurti, Vuçiq, Merkel e Macron, këto janë detajet e takimit

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel.