Postet nga: presidenca e kosovës

Blerim Vela largohet nga pozita e shefit të stafit të presidentes

Shefi i stafit të Presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela ka përfunduar angazhimin e tij në Presidencë.

Dedaj përmendi Osmanin gjatë dëshmisë në Speciale, reagon Presidenca

Këshilltari i për media në kabinetin e presidentes së Kosovës, Bekim Kupina, ka reaguar në lidhje me deklaratat e ish-ambasadorit, Gjergj Dedaj, të cilat ai bëri ...

'Darka e Lamës' e Presidencës iu dedikua policëve, por kryetari i Sindikatës së Policisë thotë se nuk mori ftesë

Brenda Kampit të Njësive Speciale “Enver Zymeri” mbrëmjen e kaluar u mbajt “Darka e Lamës” e që Presidenca e Kosovës e cila ishte organizatore e kë...

Osmani flet me kreun e Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s për sulmin terrorist në Banjskë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot është takuar me komandantin e Komandës së Forcave të Përbashkëta Aleate të NATO-s, Admiralin Stuart B. Munsch.

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit – Presidenca e Kuvendi ndriçohen me ngjyrë rozë

Tetori shënon muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, e ngjyra e figura që simbolizon këtë muaj është fjongo ngjyrë rozë.

Sa para i shpenzoi presidentja Osmani dhe kabineti i saj në dreka dhe darka zyrtare?

Mbi 17 mijë euro i kanë kushtuar buxhetit të shtetit drekat e darkat e presidentes së vendit Vjosa Osmani dhe kabinetit të saj, që nga prilli i vitit 2021 deri më tani.

Vela: Beogradi po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike

Shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, ka thënë se kryeqyteti serb, Beogradi, po kthehet në kryeqytet të ideologjive ekstreme politike.

Ish-guvernatori Mehmeti kërkon nga presidentja Osmani të mos dekretojë guvernatorin e ri

Kuvendi i Kosovës më 13 korrik votoi Ahmet Ismaili për Guvernator të Bankës Qendrore të Kosovës. Sipas procedurave emri i guvernatorit të ri të BQK-së duhet të ...