Postet nga: ekstradim

Dy shtetas shqiptarë të akuzuar për rrëmbim, dhunë dhe shkatërrim prone ekstradohen nga Gjermania e Anglia - VIDEO

Policia e Shtetit në Shqipëri ka njoftuar se dy persona, shtetas shqiptarë të dënuar/akuzuar për rrëmbim, dhunë dhe shkatërrim prone janë ekstraduar nga Gjermania ...

(VIDEO) Ishte deklaruar i vdekur në Amerikë, ekstradohet në Shqipëri i dënuari me 25 vite burg

Një 54-vjeçar shqiptar është deportuar në Shqipëri pas arrestimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili sipas një vendimi të lëshuar nga një gjykatë shqiptare ...

Mali i Zi, themeluesi i kriptomonedhës "Terra" do të ekstradohet në SHBA

I ashtuquajturi “mbreti i kriptomonedhës”, Hyeong Do Kwon do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po ndiqet penalisht për vepra penale të kryera në ...

Bashkëpunimi ndërkombëtar, Policia ekstradon, transferon e deporton 12 persona

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria për Bashkëpunim Ndërkombëtar Policor (ILECU), në kuadër të angazhimeve dhe detyrave ligjore të bashkëpunimit ndërkombë...

Gjykata në Shqipëri vendos ta ekstradojë një shtetas rus

Një gjykatë në Shkodër të Shqipërisë e ka pranuar të martën kërkesën e Rusisë për ekstradimin e shtetasit rus, Igor Kokunov, i cili dyshohet ...

Pse Mali i Zi nuk e ekstradoi në Kosovë personin që dyshohet për krime lufte?

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka folur rreth mosekstradimit të serbit Momqillo Vukotiq, i cili kërkohet nga autoritetet e Kosovës nën dyshimin për kryerjen ...

Mosmarrëveshja që liron nga burgu vrasës e të korruptuar

Një mjek nga Serbia, i cili kërkohet nga INTERPOL-i, arriti të punësohej në një spital privat në Kosovë, ndërsa një person i dënuar për vrasje ...

Arrestohet në Gjermani, i dyshuari për vrasjen në Kaçanik për shkak të borxhit

Policia e Kosovës ka njoftuar se është ekstraduar një i dyshuar për vrasjen e rëndë që kishte ndodhur në maj të vitit 2022 në Kaçanik, ku një ...