Postet nga: koalicionet

Deputeti Veton Berisha: Nuk votojmë çfarëdo qeverie, kemi kërkesat tona

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e komunitetit egjiptian, Veton Berisha ka folur për media pas takimit që ka pasur me mandatarin për kryeministër, ...

Shtatë 'çuditë' e Kosovës: Historia e koalicioneve të pasluftës

Koalicionet paszgjedhore në Kosovë kanë ditur shpesh herë ta befasojnë 'sovranin'. Madje në disa raste ishin bërë bashkë kundërshtarët më të mëdhenj politikë të kohës, ...

Milaim Zeka: Jam takuar me Veselin, Lushtakun dhe Thaçin për koalicion me PDK

Kryetari i Partisë Euro Atlantike, Milaim Zeka në një debat televiziv të organizuar në Televizionin Klan Kosova ka deklaruar se ka qenë pjesë e një takimi ku është biseduar pë...

Partia që synon shkëmbimin e territoreve me Serbinë i bashkohet PDK-së

Partia Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për zgjedhjet e 6 tetorit me Lëvizjes për Bashkim.

Mustafa: Do angazhohem për koalicion paszgjedhor me LVV-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ma ane të një postimi në rrjetin social në Facebook, ka thënë se nga sot fillon gara e vërtetë.

Tri partitë e mëdha të vetme drejt zgjedhjeve

Rreth 30 minuta kanë mbetur deri në përfundimin e afatit për lidhjen e koalicioneve parazgjedhore për zgjedhjet e 6 tetorit.

Koalicionet e panatyrshme, për mbijetesë dhe pushtet politik

Partitë politike në Kosovë tashmë ka kohë që kanë nisur diskutimet dhe shqyrtimin e mundësive për koalicione të mundshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, data ...

VIDEO- Mashtrimet publike të LDK-së për koalicionet me PDK

'LDK-ja nuk do të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës'. Ky ishte lajmi i parë që është dhënë nga Besian Mustafa, zëdhënës i ...