Postet nga: Bosnje Hercegovina

Tre të vdekur nga të shtënat në Bosnje, i armatosuri transmetoi drejtpërdrejt vrasjen e një gruaje

Tre persona janë konfirmuar të vdekur dhe disa të tjerë të plagosur nga të shtënat me armë zjarri në qytetin boshnjak Gradacac pasi një burrë transmetoi drejtpërdrejt të ...

SHBA: Asnjë qeveri në Bosnjë nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me Rusinë

"Asnjë qeveri, në asnjë nivel, nuk duhet të zgjerojë bashkëpunimin me Rusinë përderisa ajo vazhdon agresionin ndaj Ukrainës."

Standarde të dyfishta në rrugën nga Kosova në Bosnje

Vetëm në rast sëmundjeje të rëndë a vdekjeje - Zoti na ruajt!

Rrëzohet një aeroplan sportiv në Bosnje, vdesin dy persona

Një aeroplan i vogël sportiv është rrëzuar sot në një fushë në afërsi të autostradës Prijedor-Kozarska Dubica në Bosnje dhe Hercegovinë.

Kur Sllobodan Millosheviq dhe Franjo Tugjman u takuan për të ndarë Bosnjën

Arkivat e Gjykatës së Hagës zbulojnë detaje magjepsëse rreth takimit konfidencial midis presidentit serb Sllobodan Millosheviq dhe homologut të tij kroat Franjo Tugjman në Karagjorgjevë në vitin 1991, ...

Schmidt ndan buxhetin për financimin e zgjedhjeve në Bosnjë e Hercegovinë

Përfaqësuesi i Lartë në Bosnjë e Hercegovinë, Christian Schmidt, më 7 qershor imponoi një vendim për financimin e zgjedhjeve të përgjithshme të 2 tetorit.

Qindra alarme të rreme për bomba në Bosnje Hercegovinë

Gjykatat në Sarajevë dhe një spital publik boshnjak u evakuuan të enjten për shkak të alarmeve të rreme për bomba, të fundit nga më shumë se 500 alarme të ...

Përfaqësuesi i Lartë anulon vendimin e Republikës Sërpska për pronat shtetërore

Përfaqësuesi i Lartë në Bosnjë e Hercegovinë, Christian Schmidt, ka anuluar një përpjekje të autoriteteve të entitetit të Republikës Sërpska për të transferuar pronë...