Postet nga: Skandali 2 milionë euro

Skandali i 2 milionëshit, Gjykata merr vendim të ri ndaj të dyshuarve

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendimi me të cilën iu ka vazhduar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, pë...

Zyrtarja e Thesarit: Atmosfera në zyrë pas skandalit është sikur kur vdes dikush

Në Komisionin për Buxhet dhe Trasfere janë duke raportuar, minsitrja e Financave, Hykmete Bajrami si dhe zyrtarë nga Thesari i Shtetit.

Hykmete Bajrami: Janë bllokuar 560 mijë euro nga 2 milionë eurot e vjedhura

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami gjatë raportimit para Komisionit për Buxhet dhe Transere ka folur rreth skandalit të vjedhjes së dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit.

Kosnett për vjedhjen e 2 milionë eurove: Njerëzit duhet të japin llogari

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett i ftuar në RTV Dukagjini, ka folur në lidhje me skandalin e vjedhjes së 2 milionë eurove nga Thesari ...

Vjedhja e 2 milionë eurove, 'Kreativ Qeramika': Nuk kemi lidhje me kompaninë 'KREATIV Sh.p.k'

Kompania “Kreativ Qeramika” ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me kompaninë "KREATIV Sh.p.k" të apostrofuar në raportimin e mediave, lidhur me vjedhjen e mbi 2 milionë eurove nga ...

LVV: Po kthehet sistemi i qeverisjes së kaluar, ku është normale të vidhet Thesari

Lëvizja Vetëvendosje përmes një konference për media ka folur për skandalin e dy vjedhjeve që ndodhen në Kosovë gjatë dy ditëve të fundit.

Bajrami e quan krim ekonomik dhe kibernetik vjedhjen e 2 milionëve nga thesari

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në fillim të mbledhjes së komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike u deklarua përsëri lidhur me skandalin e transferit të 2 milionë ...

Shkarkohet këshilltarja e Qeverisë, dyshohet se babai i saj u përfshi në skandalin 2 milionësh

Zëvendëskryeministrja Albulena Balaj Halimi e ka shkarkuar këshilltaren e saj Hajrie Gashi, pasi që dyshohet se babai i saj është përfshirë në skandalin ku dyshohet se ...