Postet nga: Kadri Shala

Skandali i 2 milionëshit, të dyshuarve u vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendim duke ua vazhduar masën e paraburgimit edhe për dy muaj, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, për vjedhjen ...

Skandali i 2 milionëshit, Gjykata merr vendim të ri ndaj të dyshuarve

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendimi me të cilën iu ka vazhduar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, pë...

Policia po heton mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës nga Turqia në Kosovë

Policia e Kosovës ka filluar të hetojë mënyrën e ardhjes së Kadri Shalës, të dyshuarit për shpëlarje parash në rastin e ‘avullimit’ të mbi 2 ...

Rrëfimi i Kadri Shalës për skandalin e 2 milionëve

Pasditen e së mërkurës së javës së kaluar, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, ministrja e financave Hykmete Bajrami njoftoi opinionin për ...

Afera e vjedhjes së 2 milionë eurove, fjalët e para të Kadri Shalës në Gjykatë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka arritur ta dërgojë para Gjykatës edhe personin e dytë për të cilin ka dyshim të bazuar se është pjesë e “avullimit” ...

Seanca ndaj Kadri Shalës i dyshuar për 2.1 milionëshin e Thesarit mbahet me dyer të mbyllura

Kadri Shala, i dorëzuar dje në polici si i dyshuar për 2.1 milionëshin e "avulluar" nga Thesari i Shtetit, ka dalë sot para gjykatësit të procedurës ...

4 Vjet e Gjysmë Burg për Tentim Vrasje

4 Vjet e Gjysmë Burg për Tentim Vrasje

Trupi gjykues i Gjykatës Themelore në Prishtinë e ka shpallur fajtor Kadri Shalën dhe e ka dënuar me 4 vjet e gjysmë burgim.

I Akuzuari për Tentim Vrasje Pranon Fajësinë

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot ishte paraparë që Kadri Shala ta jepte mbrojtjen e tij por ai ka kërkuar që të deklarohet lidhur me pranimin e fajë...