Postet nga: shtëpia

Çeku i reagon ambasadorit gjerman për shtëpinë e Xhafer Devës: Nuk po bëjmë rehabilitim të figurave

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka komentuar reagimin e ambasadorit gjerman në Kosovë për restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës në qytetin e ...

Ambasadori gjerman i shqetësuar me planet për restaurimin e shtëpisë së Xhafer Devës

Ambasadori gjerman në Prishtinës, Jörn Rohde ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me planet e Ministrisë së Kulturës për restaurimin e shtëpisë së Xhafer ...

Bimët medicinale që preferohet të ketë çdo familje në shtëpi

Shtatë super bimët që ju shërojnë nga gripi, inflamacionet, infeksionet, spazma muskulare, pagjumësia etj. Edhe pse modest, një ballkon ose kopsht me bimë mjekësore është një ...

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në Prishtinë

Pasditen e sotme është përfshirë nga zjarri një shtëpi në Prishtinë.

Armë, drogë dhe para të falsifikuara në Prizren

Palicia rajonale e Prizrenit ka arrestuar një burrë 45-vjeçar pasi që në veturën e tij i gjeten drogë të llojit kokainë. Por, jo vetëm kaq, pas gjetjes ...

Punimet në objektin banesor, shembet magazina, rrezikohet shembja e shtëpisë së familjes Hetemi (VIDEO)

Ky është momenti kur magazina e shtëpisë së familjes Hetemi është rrënuar, si pasojë e punimeve për ndërtimin e një objekti shumëkatësh. Ajo ishte ...

Vazhdon shembja e shtëpisë së familjes Hetemi për shkak të punimeve

Punimet për objektin banesor në rrugën “Bajram dhe Gursel Sylejmani” në Ferizaj janë duke vazhduar të shkaktojnë dëme materiale për familjen e Xhemajl Hetemit.

Banesa i përfshihet nga flakët, humb jetën 90-vjeçari në Sarandë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në fshatin Krane të Sarandës.