Postet nga: Familja

Pejë, arrestohet pasi demoloi shtëpinë dhe ushtroi dhunë ndaj nënës

Një person në Pejë dje është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi ka ushtruar dhunë psiqike ndaj nënës së tij dhe kishte demoluar gjësende në shtë...

Shuhet e gjithë familja në aksident, humbën jetën nëna, babai dhe dy vajzat e mitura

Eduard Gushi, emigrant prej 2 vitesh në Eduard Gushi, u kthye në shtëpi bashkë me familjen e tij, bashkëshorten Silvanën dhe dy vajzat 14 dhe 9 vjeç, Anastasia dhe Eva.

VIDEO - Momenti kur Haki Rugova dënohet me burgim për korrupsion

Haki Rugova, kryetar i Istogut, është dënuar nga Gjykata me një vit burgim efektiv.

Krimi mbi familjen Vuniqi, që s’u zbardh asnjëherë

Gjashtë anëtarë të familjes Vuniqi nga Blinaja e Lipjanit u vranë më 18 prill 1999 në Ribar të Vogël të Lipjanit, ku ishin strehuar gjatë luftës. Familjarët rrë...

Punimet në objektin banesor, shembet magazina, rrezikohet shembja e shtëpisë së familjes Hetemi (VIDEO)

Ky është momenti kur magazina e shtëpisë së familjes Hetemi është rrënuar, si pasojë e punimeve për ndërtimin e një objekti shumëkatësh. Ajo ishte ...

Arrestohet pasi largoi gruan nga shtëpia

Një burrë është arrestuar, pasi që i njëjti kishte dëbuar gruan dhe djalin e tij nga shtëpia nën ndikimin e alkoolit.

Familja nga Peja nxirret në rrugë, s`pati para të paguaj qiranë

Një familje tre anëtarëshe nga Peja është nxjerrë në rrugë nga qiradhënësi, pasi s`kishte patur mundësi ta paguaj qiranë.

Filmi ‘Familja’ i Durim Kryeziut fiton çmim në Estoni

Filmi “Familja” me skenar dhe regji të Durim Kryeziut ka marrë çmimin “Just Film Works in Progress’ në ‘Black Nights Film Festival’, i cili po mbahet në Talin të Estonisë.