Zjarr në një shtëpi në Prizren, lëndohet një person

Një incident zjarri ka ndodhur në fshatin Reqan të Prizrenit të shtunën.

Sipas policisë së Kosovë është përfshirë nga zjarri shtëpia pronë e ankuesit.

Njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin. Si pasojë e zjarrit është djegur një pjesë e çatisë së shtëpisë si dhe një pjesë e katit të dytë të shtëpisë.

Policia tutje bën të ditur se gjatë fikjes së zjarrit një person është lënduar dhe i njëjti është dërguar në tretman mjekësorë.

Rasti është në hetime.