Postet nga: Mjete Piroteknike

IKShPK: Mos luani me mjete piroteknike, lëndimet nuk riparohen

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos luajnë me mjete piroteknike.

“Nuk ka pasur kontrabandë me karburant dhe piroteknikë autobusi i “Besa trans-it”

Dihen arsyet e mundshme dhe shkaktari i zjarrit që shpërtheu në autobusin në autostradën “Struma” në Bullgari. Këtë në emisionin “Lice v lice” të televizionit kombëtar ...

Malisheva lejon fishekzjarret vetëm 1 orë e gjysmë gjatë ndërrimit të viteve

Komuna e Malishevës ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike dhe fishekzjarreve me rastin e festave të fundvitit.

Komuna e Prizrenit ndalon ndezjen e fishekzjarreve dhe mjeteve piroteknike në vende publike

Komuna e Prizrenit sot ka nxjerrë urdhëresë që e ndalon ndezjen e fishekzjarreve dhe mjeteve piroteknike në vendet publike.

IKSHP me apel për qytetarët: Mos luani me mjete piroteknike

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i është drejtuar qytetarëve me një apel, të mos luajnë me mjete piroteknike.

Prishtinë, 100 euro gjobë për ata që përdorin mjete piroteknike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar një urdhëresë ku ndalohet përdorimi i mjeteve piroteknike në vende të hapura, gjegjësisht në sheshe, rrugë e tregje.

Bie importi i fishekzjarreve gjatë këtij viti

Sikurse gjatë viteve tjera në muajin dhjetor fillon blerja dhe shitja më e madhe e mjeteve piroteknike në Kosovë.

Komuna e Prizrenit ndalon ndezjen e fishekzjarreve

Komuna e Prizrenit ka marr vendim për ndalimin e ndezjes së fishekzjarreve dhe mjeteve piroteknike në vendet e hapura publike.