Postet nga: shkarkim

Sindikata e Policisë e shkarkoi, Imer Zeqiri thotë se nuk u njoftua për takimin - E quan 'synim për puç'

Imer Zeqiri, i shkarkuar nga pozita e kryetarit të Sindikatës së Policisë së Kosovës thotë se për takimin e Kuvendit të Përgjithshëm  në të cilin ...

Listat e pritjes e performanca e klinikës, arsyet që çuan në shkarkimin e drejtorit të Ortopedisë

Gani Jashanica është shkarkuar nga pozita e drejtorit të Klinikës së Ortopedisë me Traumatologji me arsyetimin se nuk ka adresuar kërkesat për përmirësimin e gjendjes ...

Nagip Krasniqi shkarkohet nga pozita e kryeshefit të KEK-ut

Bordi i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) e ka liruar Nagip Krasniqin nga detyra e Kryeshefit Ekzekutiv të ndërmjarrjes.

Shqiprim Arifi: Në mënyrë arbitrare më shkarkuan nga posti i kryetarit të Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi njoftuar se është shkarkuar pozitë e kryetarit, sipas tij, në formë arbitrare dhe pa ndjekur procedura ligjore.

Opozita në kryeqytet shkarkon kryesuesin e Kuvendit Komunal Pëllumb Bajqinovci

Me 33 vota për, asamblistët e partive opozitare në kryeqytet, PDK, LVV, AAK, AKR përmes një seance të jashtëzakonshme kanë shkarkuar kryesuesin e Kuvendit Komunal, Pëllumb ...

LVV inicion mbajtjen e një seance për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal të Prishtinës

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë ka iniciuar sot, më 21.02.2024, mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme më 27.02.2024, në të cilën do të procedohet shkarkimi i kryesuesit ...

Musliu: E kemi ditur se do kemi problem në koalicion sapo Badovci të vjen në tavolinë

Ish-drejtori i Shërbimeve Publike nga radhët e PDK-së, Ilirik Musliu deklaroi se e kanë ditur që do kenë probleme në koalicion me LDK-ne sapo tema e Badovcit të ...

Musmurati: Përparim Rama kërkoi që të dilnim në konferencë për digjitalizim, por s’kemi pranuar

Ish-drejtoresha e Arsimit në kryeqytet, Besianë Musmurati e cila është në pushim të lehonisë dhe funksionon e saj po e mbulonte tashmë ish nënkryetarja Donjeta Sahatçiu e cila ...