Postet nga: komuna e Preshevës

Shqiprim Arifi: Në mënyrë arbitrare më shkarkuan nga posti i kryetarit të Preshevës

Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi njoftuar se është shkarkuar pozitë e kryetarit, sipas tij, në formë arbitrare dhe pa ndjekur procedura ligjore.

Detaje nga vizita e Bislimit dhe Nagavcit në Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi u prit së bashku me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, në Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Kryetarja e Preshevës kërkon shtyrjen e seancës së thirrur për shkarkimin e saj

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, i ka kërkuar kryetarit të Kuvendit të Preshevës, Sami Salihut, që ta shtyjë seancën e kuvendit komunal ku ...

Kryetarja e Preshevës mirëpret vendimin e Qeverisë së Kosovës për lehtësim të masave anti-COVID-19

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lehtësimin e masave anti-COVID-19.

Ministri Aliu për vizitë zyrtare në Preshevë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Preshevë ku është takuar me kryetaren e kësaj komune, Ardita Sinanin.

Sinani: Beogradi zyrtar po largon investitorët e huaj nga Presheva

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani në emisionin "KALLXOPernime", ka shpalosur projektet të cilat janë prioritet i saj dhe koalicionit qeverisës për këtë komunë.

Çfarë po ndodh me të drejtat e shqiptarëve në Luginë?

Kryetarja e Komunës së Preshevës, Ardita Sinani në emisionin “KALLXOPërnime” ka rrëfyer problemet dhe shkeljet e të drejtave me të cilat përballen qytetarët atje.

Ardita Sinani zgjidhet kryetare e Komunës së Preshevës

Pas mbylljes së punimeve të seancës konstituive, si dhe të zgjedhjes së organeve të Legjislaturës pas një pauze të shkurtër u ftua edhe seanca e rregullt e ...