Postet nga: shëngjin

Shijoni rrezet e pranverës në Shëngjinin e bukur me kompaninë Shpejtimi!

Në këtë fillim të sezonit të bukur të pranverës, kompania turistike Shpejtimi sjell përvojën e një fundjave të mrekullueshme në bregdetin e Shëngjinit.

Gjykata e Posaçme dënon ish-kryebashkiakun e Lezhës për tjetërsim pronash në bregdet

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku është gjetur për herë të dytë fajtorë i përfshirë në një skemë tjetërsimi pronash në bregdetin e Shëngjinit. ...

Të shtëna në Lezhë, ekzekutohet me armë zjarri Entjan Nikulaj, djali i xhaxhait të Ardian Nikulajt

Nga të shtënat me armë zjarri në hyrje të qytetit të Lezhës është ekzekutuar me kallash Entjan Nikulaj, djali i xhaxhait të Ardjan Nikulajt qe u ekzekutua më 19 ...

Shëngjin, dy të plagosur me armë zjarri

Dy persona janë plagosur me armë në orët e mbrëmjes në një lokal në Shëngjin, përkatësisht te “Rana e Hedhun”, ka njoftuar Policia e Shtetit.

VIDEO - Policia shpëton tre kosovarë që rrezikonin të mbyteshin në det në Shëngjin

Tre kosovarë janë shpëtuar sot nga Njësia Policore Detare pasi rrezikonin të mbyteshin në det në Shëngjin.

Sherr në Shëngjin, plagoset me thikë në zemër një pushues nga Kosova

Një 50-vjeçar i identifikuar si S.B. me origjinë nga Kosova ka mbetur i plagosur nga një person tjetër H. B. 66 vjeç, po nga Kosova, i cili është ...

Në kërkim nga Italia për trafikimin e 100 kg kokainë, i dyshuari kapet në Shëngjin

Një 39-vjeçar, shtetas shqiptar, është kapur në Shëngjin dhe u arrestua me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Udhëtoni me 'Sharr Travel' për në 'UNUM Festival'

Festivali më i madh në Ballkan i muzikës elektronike e ka përzgjedhur kompaninë më të madhe në Kosovë “Sharr Travel” si kompani partnere për bartjen e pjesë...