Postet nga: shëngjin

Ilir Meta: Robert Necaj që shpëtoi dy fëmijë nga dallgët e detit është simbol i sakrificës

Robert Necaj, vrojtues në plazhin e Shëngjinit ka shpëtuar dy fëmijë që po rrezikonin të mbyteshin nga dallgët e detit.

Çmimet e ‘kripura’ mbajnë larg pushuesit nga plazhet e Shëngjinit

Pushuesit ankohen për rritjen e çmimeve në plazhin e Shëngjinit ndërsa bizneset theksojnë se janë të detyruar të reflektojnë kostot e shtuara për akomodimin e mysafirë...

Përfshihet nga flakët banesa në Shëngjin

Një banesë është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të enjteje në Shëngjin.

Tre motra sjellin shijen e kuzhinës afgane në Shëngjin

Mes bizneseve të shumta në Shëngjin ndodhet edhe një restorant i cili menaxhohet nga 4 vajza afgane. Pasi i evakuan nga vendi pas rënies së Kabulit dhe i akomoduan ...

VIDEO: Pushuesit në Shëngjin kapen dorë për dore dhe shpëtojnë disa të tjerë që rrezikonin të mbyteshin në detin e trazuar

Shumë pushues në plazhin e Shëngjinit janë organizuar sot duke u kapur dorë për dore për të shpëtuar disa të tjerë që rrezikonin të mbyteshin pas ...

Shëngjin, dallgët rrezikojnë pushuesit nga Kosova, momenti i shpëtimit

Dallgët e mëdha kanë rrezikuar jetën e disa pushuesve nga Kosova në Shëngjin, raporton Top-Channel.

Zgjatja e orarit të muzikës rikthen jetën e natës në Shëngjin

Enver Parllaku me origjinë nga Kukësi ka ardhur nga Amerika për të kaluar pushimet verore në Shëngjin. Sëbashku me familjen prej ditësh është akomoduar në ...

Stuhi shiu në Shqipëri, boshatisen plazhet në Shëngjin e Durrës

Sipas Meteoalb, reshjet e shiut nga 20 deri në 50 milimetër, u intensifikuan ne Pukë, Kukës, Dibër, Burrel, Rrëshen, Krujë, Tiranë, Durrës dhe Elbasan. Këto sasi ...