Postet nga: Lezhë

Lezhë, shpërthen cisterna me gaz, 5 të plagosur, në mesin e tyre 2 fëmijë

Pesë qytetarë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi që shërbente për furnizim me gaz të automjeteve.

Dy “katolikët ekstremistë” shpallen në kërkim policor në Shqipëri

Dy shqiptarë që u shfaqën në media online në Kosovë duke kërcënuar dhe fyer shqiptarët myslimanë të Kosovës dhe Maqedonisë u shpallën në kë...

Tentuan të fusnin në burg drogë e telefona përmes dronit (FOTO)

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Burgjeve parandaluan dhe goditën një tentativë të futjes në ambientet e burgut të lëndëve narkotike dhe telefonave celularë ...

Pas tensioneve me Thaçin e Ramën, Haradinaj takon Ilir Metën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes Kuvendin e VIII-të Zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Deçan ku foli për ambasadoren ...

Nxirret pas 12 ditësh trupi i peshkatarit që u mbyt në Drin

Është gjetur pas 12 ditësh trupi i peshkatarit të mbytur në lumin Drin në Lezhë.

Policia e Shtetit arreston dy persona për vjedhje

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje në Lezhë.

Takimi i zyrtarëve nuk ofron asnjë zgjidhje për tri motrat e abuzuara seksualisht

Katër ditë pas publikimit të një shkrimi nga BIRN, i cili denonconte abuzimin seksual me tri motra me probleme mendore në qytetin e Lezhës, prefekti i Lezhës ...

Tri motra me probleme mendore në Lezhë abuzohen seksualisht

Një grua në mesin e 30-ave me fytyrë gjithmonë të qeshur shtyn një karrocë fëmijësh të mbushur me bidona plastikë, të mbledhur në kosha mbeturinash, ndërsa bë...