Postet nga: Lezhë

Gjykata lë në burg 60-vjeçarin e akuzuar për abuzim me të miturën

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg të martën një 60-vjeçar me iniciale V.N, i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një vajzë të mitur ...

Kaldajat jashtë funksionit lënë në të ftohtë nxënësit në shkollat e Lezhës

Godina e Gjimnazit “Hydajet Lezha” në qytetin e Lezhës u ndërtua e re në vitin 2012, nëpërmjet një investimi që u financua nga Banka Botërore dhe ...

Tenton të blejë cigare me euro të falsifikuara, arrestohet nga Policia

Pas njoftimit të marrë se një shtetas në një dyqan, në Lezhë, ka blerë paketa cigaresh duke paguar me një kartmonedhë 50 euro të dyshuara të falsifikuara, Specialistët për ...

Tërmeti dëmton burgun e Lezhës, transferohen të dënuarit

Tërmeti  6.4 ballë i shkallës Richter që goditi të martën Shqipërinë ka dëmtuar dhe strukturën e burgut të Lezhës, duke i detyruar autoritetet të ...

Lezhë, shpërthen cisterna me gaz, 5 të plagosur, në mesin e tyre 2 fëmijë

Pesë qytetarë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi që shërbente për furnizim me gaz të automjeteve.

Dy “katolikët ekstremistë” shpallen në kërkim policor në Shqipëri

Dy shqiptarë që u shfaqën në media online në Kosovë duke kërcënuar dhe fyer shqiptarët myslimanë të Kosovës dhe Maqedonisë u shpallën në kë...

Tentuan të fusnin në burg drogë e telefona përmes dronit (FOTO)

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Policinë e Burgjeve parandaluan dhe goditën një tentativë të futjes në ambientet e burgut të lëndëve narkotike dhe telefonave celularë ...

Pas tensioneve me Thaçin e Ramën, Haradinaj takon Ilir Metën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes Kuvendin e VIII-të Zgjedhor të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dega në Deçan ku foli për ambasadoren ...