Postet nga: rigjykimi

Gjykata e Pejës cakton 22 majin për nisjen e rigjykimit ndaj të akuzuarit, Shaban Gogaj për vrasjen e Agonis Tetajt

Pas vendimit të fundit të Gjykatës së Apelit më 28 mars 2023, që rastin e vrasjes së Agonis Tetajt ta kthejë në pikën zero, Gjykata e Pejës ka caktuar 22 ...

Ministrja e Drejtësisë aktakuzën ndaj saj e quan politike

Ministrja Albulena haxhiu, Pal Lekaj, Donika Kada – Bujupi dhe Besa Baftiu janë ulur sot në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës.

Ministrja Haxhiu dhe të tjerët përsëri në gjykim për gazin lotsjellës

Ministrja e tanishme e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me Pal Lekajn, Donika Kada-  Bujupin e Besa Baftiun, sot pritet të ulen në bankën e të akuzuarve pë...

Apeli kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj i cili ishte dënuar me gjobë për akuzat e cenimit të ...

Ish-drejtori i Administratës së Prizrenit, Nijazi Kryeziu, edhe në rigjykim deklarohet i pafajshëm

Një vit pas vendimit lirues për të, ish-drejtori i Administratës së Komunës së Prizrenit, Nijazi Kryeziu, është ulur sërish në bankën e të akuzuarve pë...

Rigjykimi ndaj ish-drejtorit në lidhje me ndërtimet në zonën historike të Prizrenit, flet një dëshmitar

Ish-drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prizrenit, Bujar Nerjovaj gjatë së hënës është përballur me dëshminë e dëshmitarit Xhafer Ponik.

Apeli vendos për rastin e ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren, Nijazi Kryeziu

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim rastin e ish-drejtorit të Urbanizimit në Komunën së Prizrenit, Nijazi Kryeziu i cili ishte shpallur i pafajshëm për lidhjen ...

Gjykimi për sulmin ndaj Kuvendit, dëshmon roja i parkingut

Është mbajtur sot seanca gjyqësore ndaj aktivistëve dhe ish-aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Atdhe Arifi, Frashër Krasniqi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha, të cilë...