Postet nga: Reshjet

Kur do bie borë sipas Sylë Tahirsylajt

Që nga sot pritet të fillojnë reshjet e shiut në vendin tonë, ndërsa në vendet kodrinore-malore pritet të ketë edhe reshje të borës gjatë gjithë javës.

Komuna Ndërhyn për të Penguar Vërshimet

Komuna e Rahovecit në një njoftim tregon se kompania e kontraktuar për intervenime emergjente pas shirave të së hënës ka ndërhyrë për të parandaluar vë...

Ministri i Infrastrukturës Apelon për Kujdes në Ngasje

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka bërë me dije se gjatë ditës së sotme ka pasur raportime për rrëshqitje dhe erodime të dheut në rrugë...

Borë e Hershme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën me dije se gjatë vikendit do të mbajë mot i vranët dhe i ndryshueshëm.

Tahirsylaj: Të Premten Nis Ngritja e Temperaturave

Nga e premtja, sipas ekspertit të meteorologjisë Sylë Tahirsylaj, moti në Kosovë do të fillojë të përmirësohet, reshjet do të pushojnë dhe temperaturat ddo të sshënojnë ngritje.

Lumi Mirusha Del nga Shtrati

Për shkak të reshjeve të pandërprera të shiut lumi Mirusha në Malishevë ka dalë nga shtrati, ndërsa uji i këtij lumi ka mbuluar urën në...

Uji Depërton te ‘Banesat e Bardha’

Uji ka depërtuar në njërën nga “Banesat e Bardha” të Kodrës së Diellit në Prishtinë, pas reshjeve të shiut.

Kanali Çokolica Para Daljes nga Shtrati

Reshjet e mëdha të shiut në Komunën e Pejës kanë ngritur nivelin e ujit në kanalin e Çokolicës.