Postet nga: ardian gjini

Mimoza Kusari nuk paraqitet në Gjykatë, konsiderohet e tërhequr padia e saj ndaj Ardian Gjinit

Mimoza Kusari- Lila nuk është paraqitur të mërkurën, më 21.02.2024, në Gjykatën e Gjakovës në rastin në të cilin e ka paditur Ardian Gjinin për shpifje ...

Huqja e avokatit të Mimoza Kusari - Lilës pamundësoi vazhdimin e gjykimit mes saj dhe Ardian Gjinit

Për shkak se avokati i Mimoza Kusari – Lilës ka ngatërruar lëndë, është shtyrë seanca gjyqësore e cila ishte paraparë të mbahej të entjen në Gjykatë...

Reagon Gjini për tre të rinjtë nga Gjakova që vdiqën në aksident: Jam jashtëzakonisht i pikëlluar

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini, është shprehur i pikëlluar pas rastit tragjik në autostradën ‘Ibrahim Rugova’, ku si pasojë e një aksidenti mbetën të vdekur tre ...

Beteja gjyqësore Kusari Lila - Gjini, Apeli e kthen rastin në rivendosje

Në Qershor të vitit 2019 Gjykata e Gjakovës e kishte detyruar Ardian Gjinin  t’ia paguajë ish-kryetares së Gjakovës, Mimoza Kusari- Lila 1,500 euro për cenim të autoritetit dhe ...

Buxheti i Komunës së Gjakovës për 2024, gjysma e investimeve kapitale shkon në asfalt

Gjysma e buxhetit të Komunës së Gjakovës për investime kapitale për vitin 2024, do të shkojë për investime në infrastrukturën publike, ku shumica e projekteve ...

Auditori: Komuna e Gjakovës nuk mban evidenca se sa shpenzon për automjetet zyrtare

Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se Komuna e Gjakovës nuk mban evidenca se sa shpenzon për automjetet zyrtare.

Vetura 35 mijë euroshe e kryetarit të Gjakovës

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini në vitin 2022 ka blerë një veturë të tipit, “Mercedes-benz” në vlerë prej 35 mijë euro.

Gjini pas takimit me Lajçak: Mbështesim planin e Bashkimit Evropian

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ardian Gjini pas takimit me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, tha ...