Postet nga: Ministria e Infrastrukturës

Buxheti që u nda për autostradat dhe rrugët që presin fundin me vite

Për pesë projekte të mëdha infrastrukturore që janë zvarritur tash e disa vite, Qeveria e Kosovës ka ndarë rreth 70 milionë euro në kuadër të buxhetit pë...

Ish-sekretari i Ministrisë së Infrastrukturës dënohet me 2 vjet burgim për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Xhelil Bekteshi dhe Besim Tahiri sërish u shpallën fajtorë nga Gjykata e Prishtinës për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Vazhdon gjykimi ndaj ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin e autostradës së Gjilanit

Ka vazhduar gjykimi ndaj Betim Reçicës, Isa Berishës, Mirdit Eminit dhe Leonora Limanit, të cilët akuzohen se kanë keqpërdorur detyrën e tyre si zyrtarë ...

Aktakuza ndaj dy ish-zyrtarëve, prokurori i shtetit e vlerëson si pengesë në integrimin e Kosovës në BE

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca dhe fjala përfundimtare ndaj të Xhelil Bekteshit dhe Besim Tahirit, të akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Vazhdon gjykimi i zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës të akuzuar për tenderin për autostradën e Gjilanit

Në Gjykatën e Prishtinës sot ka vazhduar seanca ndaj Betim Reçicës, Isa Berishës, Mirdit Eminit dhe Leonora Limanit, të cilët akuzohen se kanë keqpë...

Aktakuza ndaj dy ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës për tenderin mbi 900 mijë euro, shtyhet seanca

Ka dështuar të mbahet seanca për Xhelil Bekteshin dhe Besim Tahirit, dy ish-zyrtarëve të Ministrisë së Infrastrukturës, të akuzuar për keqpërdorim të pozitës ...

Zjarr në oborrin e Ministrisë së Infrastrukturës - FOTO

Në oborrin e Ministrisë së Infrastrukturës, përkatisht në rrugën “Fazli Grajçevci” është hapur zjarr.

Policia jep detaje për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu

Policia e Kosovës ka thënë se sot rreth orës 04:30 të mëngjesit në pikën kufitare me Shqipërinë, në Qafë Morinë, e ka gjetur veturën ...