Postet nga: Reçaku

Historianët i reagojnë Aleksandar Vulin pasi e quajti "gënjeshtër" masakrën e Reçakut

Këmbëngulja e ministrit të Brendshëm serb se masakra e Reçakut e vitit 1999 është "një gënjeshtër e madhe" është pjesë e një politike të që...

Reagon Shaip Kamberi pasi ministri i Serbisë mohon masakrën në Reçak: Vulin i thotë mendimet e Vuçiqit

Shpikje, falsifikim dhe gënjeshtër e ka quajtur masakrën e Reçakut, ministri Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandër Vulin.

SHBA: Mizoritë në Reçak janë të dokumentuara mirë

Departamenti amerikan i Shtetit, në përgjigje të deklaratave të ministrit serb, Alleksandar Vullin, tha se “mizoritë që kanë ndodhur në Reçak në janar të vitit 1999, përfshirë masakrë...

Përfshihet nga Zjarri Xhamia në Reçak

Sipas policisë dje pasdite është përfshirë nga zjarri xhamia në fshatin Reçak të Shtimes.

Zvarritja e Punimeve Rreth Shtatores së Walkerit

Banorët e fshatit Reçak kanë shprehur pakënaqësitë e tyre lidhur me punimet që janë bërë në ndërtimin e shtatores së ish-kreut të Misionit Verifikues ...

Reçaku i Bën Vend Walkerit Brenda Vetes

Në fjalimin e tij në Kompleksin Memorial të Reçakut gjatë përurimit të shtatores së William Walkerit, Presidenti Hashim Thaçi deklaroi se kjo shtatore paraqet të vërtetë...

Reçaku Kujton të Rënët e Masakrës dhe Nderon Ambasadorin Walker

85 vjeçari nga Reçaku,  Shaip Mustafa, i kishte parë kufomat e para të masakruara 17 vjet më parë në një kodër mbi fshat.

Reçaku Nderon Ambasadorin William Walker me Shtatore

Vendi i cili ndërroi fatin e historisë së Kosovës nga lufta e fundit, Reçaku, në të ardhmen do ta ketë të skalitur figurën e personit që ...